F1.sk F1.sk

Berger: Schumacher bol oveľa striktnejší, ako Vettel
zdroj: Red Bull / GEPA

Berger: Schumacher bol oveľa striktnejší, ako Vettel

Špekulácie o konci kariéry Sebastiana Vettela sa nám v poslednom roku vyskytujú opakovane. Bývalý pilot McLarenu či Ferrari Gerhard Berger si myslí, že deň, kedy to pilota Ferrari prestane baviť, môže prísť veľmi skoro.

„Sebastian je veľmi inteligentný chalan a v jeho živote je určite mnoho ďalších aspektov,“ uviedol Berger pre agentúru DPA, ktorú cituje portál grandpx.news. „Je celý odovzdaný rodine a deťom, peňazí má dosť a viac ich nepotrebuje.“

„Sebastianovo srdce patrí rodine a jeho starým autám a motorkám.“

Podľa niektorých zdrojov obsahuje Vettelova zmluva, ktorá je platná aj pre budúcu sezónu výstupnú klauzulu. Ak by sa v tejto sezóne neumiestnil v poradí jazdcov v najlepšej trojke, môže Ferrari opustiť. Je pritom jedno, či by sa rozhodol skončiť alebo prestúpiť.

Aj keď Vettel plány na odchod do dôchodku opakovane poprel, Berger si taký istý nie je. „Viem si celkom dobre predstaviť, že sa jedného dňa ráno prebudí a povie si, že mu to už lezie na nervy a chce robiť niečo iné. Alebo možno bude chcieť jazdiť s autami, ktoré nepodliehajú takým prísnym pravidlám.“

„Je od Michaela Schumachera trochu odlišný. Schumi bol oveľa striktnejší a dokázal svoj tím viac usmerniť, čo nemyslím ako kritiku voči Sebastianovi. Je veľmi šikovný a pracovitý, ale niečo také ale nemá v povahe. O fungovanie tímu sa má postarať jeho vedenie,“ povedal Berger.

Najnovšie z kategórie: Gerhard Berger

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk