F1.sk F1.sk

Sainz: F1 nie je ako šprint na sto metrov kde vyhráva najlepší
zdroj: McLaren

Sainz: F1 nie je ako šprint na sto metrov kde vyhráva najlepší

V súčasnej Formule 1 je to skôr o kvalite auta, než pilota. To je pre mnohých jej jazdcov pohybujúcich sa v strede poľa dosť frustrujúce. Svoje nádeje tak upierajú k roku 2021 a novým pravidlám, ktoré majú umožniť, aby sa aj tí menší dokázali dostať na pódium, alebo dokonca vyhrať.

V hybridnej ére drží negatívny monopol na víťazstvá trojzáprah Mercedes – Ferrari – Red Bull. Šance ostatných aspoň na pódium sa stali závislé na okolnostiach, chybách súperov, počasí alebo prostom šťastí. Od roku 2011 sme sa dočkali jedného majstra sveta s prvým vavrínom, ktorým bol Nico Rosberg. Smerom do budúcna sa zraky upierajú na Maxa Verstappena či Charlesa Leclerca, mohol by sa k nim však priblížiť napríklad taký Carlos Sainz s McLarenom?

„Verím, že McLaren jedného dňa postaví auto, ktoré mne a Landovi umožní s týmito chlapcami bojovať,“ povedal Sainz pre Motorsport.com. „Myslím, že Formula 1 sa môže od roku 2021 veľmi zmeniť. V rokoch 2019 a 2020 to bude Verstappen proti Leclercovi, ale potom sa to môže obrátiť.“

„Dnes to je len o tom byť v správnom čase na správnom mieste. Ak bude Verstappen v správnom čase na správnom mieste, vyhrá šampionát niekoľkokrát. Žiaľ, takto Formula 1 v súčasnosti funguje,“ povedal Sainz. „Je to veľmi frustrujúce, keďže v tomto športe nezáleží na samotnom športovcovi. Nie je to ako šprint na sto metrov, kde vyhrá ten najlepší. Stále si však myslím, že tí najlepší dostanú aj najlepšie autá, ale v F1 nie je dostatok dobrých áut.“

Ako príklad používa Sainz svojho krajana a dobrého kamaráta Fernanda Alonsa. Ten strávil väčšinu svojej kariéry v nekonkurencieschopných autách, čo ho mohlo stáť aj niekoľko titulov.

„Všetci súhlasíme s tým, že mohol získať ešte niekoľko titulov vo Formule 1, ale nezískal. Je preto považovaný za niečo menej, než ostatní piloti? Nemyslím si. Je rovnako dobrý ako oni, len s menším počtom titulov,“ povedal Sainz.

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk