F1.sk F1.sk

Kvjat nemá s rozhodnutím Red Bullu žiadny problém, dcérka dostala meno Penelope
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Kvjat nemá s rozhodnutím Red Bullu žiadny problém, dcérka dostala meno Penelope

Narodenie dcéry, nemecké pódium a potom príchod nového tímového kolegu. Pre Daniila Kvjata to bol mesiac nabitý udalosťami.

Ruský pilot sa tento víkend vracia do práce. Čaká ho Veľká cena Belgicka už aj s novým tímovým kolegom Pierre Gaslym, ktorý si v priebehu leta vymenil miesto s Alexandrom Albonom. Podľa mnohých však bol tou správnou voľbou pre Red Bull práve Kvjat.

„Mal som rozhovor s doktorom Markom. S mojimi výsledkami je všetko v poriadku, myslím, že skrátka len chceli vidieť, ako sa dokáže predviesť Albon s víťazným autom a kolegom ako je Verstappen,“ povedal Kvjat v rozhovore pre portál Championat.com. „S týmto rozhodnutím nemám žiadny problém. Takéto niečo je potrebné prijímať s rešpektom.“

„Alex bol od začiatku veľmi rýchly. Mnoho iných pilotov potrebuje čas na prispôsobenie, no on jazdil rýchlo už od samého začiatku.“

Budúcnosť ruského pretekára je stále tak trochu neistá. Je síce vysoko pravdepodobné, že zotrvá v Toro Rosso, keďže jeho výsledky sú veľmi dobré, no pre sezónu 2020 ešte nie je nič oficiálne. „Ako som povedal mal som len jeden krátky rozhovor. Myslím, že do dvoch alebo troch týždňov sa perspektíva do budúcnosti vyjasní,“ povedal Kvjat.

Ruský pilot sa v súčasnosti teší aj z prírastku do rodiny. Jeho priateľka Kelly Piquetová mu minulý mesiac porodila dcérku, ktorá dostala meno Penelope.

„Bolo to meno, ktoré nám obom prišlo na um ako prvé, keď sme sa dozvedeli, že je to dievčatko. Samozrejme sme uvažovali aj nad inými,“ povedal Kvjat. Bolo by asi prirodzené očakávať, že s malou prežíva pár množstvo dlhých nocí bez spánku, no nie je tomu tak.

„V skutočnosti s tým nemám veľké problémy. Penelope spáva pokojne,“ povedal Kvjat.

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk