F1.sk F1.sk

Binotto: Na Leclercovi nás prekvapil spôsob, akým sa zlepšuje
zdroj: Ferrari

Binotto: Na Leclercovi nás prekvapil spôsob, akým sa zlepšuje

Dvaja mladíci, ktorí sa dobre poznajú. Charles Leclerc a Pierre Gasly sa spolu stretávali už časoch motokár a odvtedy sú dobrými kamarátmi. Obaja boli pred touto sezónou „povýšení“ do elitných tímov. Jeden uspel, druhý nie.

S mladými pilotmi to môže byť veľká lotéria. Niektorí dokážu podávať výkony na úrovni skúsených borcov už po dvadsiatich veľkých cenách na svojom opasku, iní potrebujú viac času a skúseností. Charles Leclerc po dvanástich pretekoch ukázal, že patrí k tej prvej polovici. Mnohí jeho príchod na úkor omnoho skúsenejšieho Kimiho Räikkönena kritizovali, no z priameho porovnania vychádza Monačan veľmi dobre.

Vlani mal Kimi po dvanástich víkendoch na konte 146 bodov, Leclerc ich za rovnaký čas sezóny 2019 nazbieral o štrnásť menej. Uvážiť však samozrejme treba aj fakt, že Ferrari malo vlani po Veľkej cene Maďarska na konte štyri víťazstvá, teraz nemá ani jedno. Konkurencieschopnosť Scuderie bola vlani na vyššej úrovni, než je tomu v tomto roku.

„Keď sa pozriem na prvú polovicu sezóny, myslím, že Charlesova vývojová krivka vyzerá veľmi pozitívne,“ povedal pre Autosport boss Scuderie Mattia Binotto. „Na začiatku to bolo mnoho očakávaní a mnoho tlaku na jeho ramenách, keďže je to pilot Ferrari.“

„Povedal by som, že sa naozaj dokáže poučiť zo svojich chýb, čo je oveľa dôležitejšie ako jeho talent. Spolupráca s tímom, jeho podpora tímu a spôsob, akým nám pri vývoji auta pomáha sa zlepšuje každými pretekmi a každým dňom. To je ďalším pozitívom prvej polovice sezóny.“

„Jeho talent sme poznali, vedeli sme aký je silný pri útočení alebo bránení, videli sme to v F3 a F2. Ak nás niečo prekvapilo, tak je to spôsob, akým sa zlepšuje. Od pretekov k pretekom, sú jeho víkendy solídnejšie a solídnejšie a myslím, že môže byť ešte lepší,“ povedal Binotto.

Podľa švajčiarskeho rodáka nebolo angažovanie Leclerca žiadnym rizikom, aj keď ho mnohí za riziko považovali a stále považujú. Ferrari predsa vždy uprednostňovalo skúsenosť pred mladosťou. Podľa Binotta je však mladý Monačan skvelou voľbou, keďže sám považuje Scuderiu za mladý tím.

Binotto
tiež ocenil aj mieru spolupráce medzi oboma pilotmi Ferrari. „S Charlesom vychádza Sebastian veľmi dobre. Sú to dobrí tímoví kolegovia,“ povedal.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk