F1.sk F1.sk

Lammers sa Kubicu zastal, van der Garde ho pomaly vyprevádza
zdroj: Williams

Lammers sa Kubicu zastal, van der Garde ho pomaly vyprevádza

Keď Robert Kubica prejavoval záujem o návrat do Formuly 1, veľká časť fanúšikov bola nadšená a priala mu. Napokon sa však ukazuje, že na to nemá a hlavným problémom je zjavne jeho ruka.

V minulosti bol Kubica veľmi rýchly, v nižších sériách bol vyrovnaný Lewisovi Hamiltonovi či Nicovi Rosbergovi, v roku 2008 dokázal s BMW Sauberom dokonca vyhrať preteky. Potom sa však nešťastne zranil a bolo po paráde. Dnes je už len tieňom toho niekdajšieho pretekára.

"Pre mňa je Robert v každej veľkej cene mužom pretekov," povedal na jeho adresu bývalý pretekár Jan Lammers, ktorého slová cituje holandský web racingnews365. 

Jeho holandský krajan Giedo van der Garde to však vníma kritickejšie. "Jeho tímový kolega sediaci v rovnakom aute ho pravidelne poráža," pripomenul bývalý pretekár Caterhamu. "Musíme dospieť k záveru, že to neprebieha dobre..."

"Vidieť, že má problémy s rukou a odhliadnuc od toho mu chýba aj pretekársky rytmus. Mal právo skúsiť to, ale musíme povedať, že ohľadom jeho budúcnosti v F1 to aktuálne nevyzerá dobre," dodal van der Garde.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk