F1.sk F1.sk

Ericsson: Moja budúcnosť je neistá, ale urobím maximum, aby som zostal v IndyCar
zdroj: Marcus Ericsson/Twitter

Ericsson: Moja budúcnosť je neistá, ale urobím maximum, aby som zostal v IndyCar

Nováčik tímu Arrow Schmidt Peterson Motorsports, Marcus Ericsson, si zatiaľ nie je istý ohľadom svojej budúcnosti v sérii IndyCar. Podľa jeho slov chce urobiť všetko preto, aby v súťaži zostal čo najdlhšie.

Tím by mal v blízkom čase spojiť sily s McLarenom a preto je pozícia oboch jazdcov nateraz otázna. Posledné preteky, ktoré ich čakajú, rozhodnú o zložení tímu na ďalší rok. 

Samotnému Ericssonovi sa počas sezóny darilo len striedmo, keď zajazdil najrýchlejšie kolo v Toronte, skvelú jazdu ukázal aj na okruhu Barber Motorsports Park a Circuit of The Americas, ale prispôsobil sa aj tzv. oválom. Mal však aj viacero slabších dní, počas ktorých hľadal rôzne výhovorky.

V sobotňajšom rannom tréningu na Worldway Wide Technology Raceway bol druhým najrýchlejším jazdcom, v kvalifikácii však skončil už len štrnásty a v pretekoch šestnásty.

Na otázku Motorsport, či je súčasťou plánov Arrow McLaren Racing SP pre rok 2020, testovací jazdec tímu Alfa Romeo Racing odpovedal: „Úprimne, neviem. Tieto záverečné preteky, ktoré nás čakajú, budú pre mňa dôležité, ale pokiaľ viem, tak tím ešte neprijal žiadne rozhodnutia ohľadom jazdcov.“

Dodal, že pre neho bude veľmi dôležité ukázať, čo dokáže. „Každá sekunda na trati je pre mňa šancou ukázať, čo môžem a viem urobiť. To je všetko, čo k tomu môžem povedať. Jedno viem isto, na 100 percent chcem byť aj v ďalšom roku súčasťou IndyCar,“ uzavrel Ericsson.

Najnovšie z kategórie: Marcus Ericsson

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk