F1.sk F1.sk

Alonso: Je to šokujúce, keď prvýkrát jazdíte po dunách
zdroj: McLaren

Alonso: Je to šokujúce, keď prvýkrát jazdíte po dunách

Dvojnásobný majster F1, Fernando Alonso, hovorí, že lezenie po dunách v Namíbii s Toyotou Hilux bolo prvýkrát doslova šokujúce.

Španiel v týchto dňoch usilovne pracuje na tom, aby sa mohol na prelome rokov zúčastniť slávnej Rallye Dakar. Alonso testuje Hilux v Namíbii od utorka po tom, čo Toyota oznámila, že sa zaradil do iniciačného programu s cieľom zúčastniť sa spomínanej rely. 

Hviezda F1, ktorá má 38 rokov, si Hilux v púšti Kalahari vyskúšala ešte v marci tohto roku, ale pre terajšiu štvordňovú skúšku dostala oveľa komplikovanejší terén. Počas testu mal Alonso zdolať slávnu Dunu č. 7, ktorej výška je viac ako 380 metrov. 

„Je to veľmi zaujímavý zážitok,“ povedal Alonso pre Motorsport. „Na začiatku to bol šok a musel som k tomu pristupovať s pokorou. Vyžaduje to prepracovanú techniku, ktorú zatiaľ nemám,“ priznal sa. 

Alonsa v namíbijskom teste sprevádzali Giniel de Villiers, jazdec tímu Toyota a víťaz Dakaru z roku 2009, ako aj päťnásobný víťaz Dakaru v triede motocyklov, Marc Coma. „Snažím sa chodiť skôr, ako budem bežať,“ opisuje svoj postup Alonso.

„Vďaka tímu, Ginielovi a všetkým. Snažíme sa napredovať čo najrýchlejšie a dúfame, že pri každom ďalšom teste budeme mať menšie obavy,“ uzavrel Španiel, ktorého najbližšie čaká podujatie Harrismith 400, na ktorom si, aj keď nesúťažne, bude môcť vyskúšať ďalšiu náročnú trať. 

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk