F1.sk F1.sk

Russell: Odchod z Williamsu by mohol nastať len za mimoriadnych okolností
zdroj: Williams

Russell: Odchod z Williamsu by mohol nastať len za mimoriadnych okolností

George Russell nevidí žiadny dôvod k tomu, aby sa v najbližšom období mal sťahovať do iného tímu, alebo úplne vytratiť z F1. Podľa jeho slov by za tým museli byť mimoriadne okolnosti.

Russell je v súčasnosti v ťažkej pozícii, keď s tímom Williams bojujú v zadných radoch. Šampióna z F2 navyše podporuje aj Mercedes, a to od jeho víťaznej sezóny v GP3 v roku 2016. „Faktom je, že Claire (Williamsová, pozn. red.) podotkla jednu vec: s Williamsom mám podpísanú zmluvu na tri roky,“ povedal na margo svojho pôsobenia v F1 pre Motorsport

Trojročná dohoda s britským jazdcom bola oznámená ešte pred koncom sezóny 2018. Aj vďaka tomu mal mladík možnosť integrovať sa so svojim tímom počas zvyšných pretekov a následnej zimnej prestávky. 

Na druhej strane stojí Mercedes, ktorý nateraz odhodlaného jazdca Williamsu na diaľku sleduje. 

„Viem, že v Mercedese, pokiaľ budem pretekať, tak ma budú podporovať, a to mi pomáha byť pokojný a sústrediť sa len na svoju prácu,“ uviedol Russell

„Strieborné šípy“ stoja v týchto dňoch pred neľahkým rozhodnutím, čo sa týka výberu jazdca pre novú sezónu. Buď predĺžia zmluvu s Valtterim Bottasom, alebo namiesto neho povolajú Estebana Ocona. Šéf tímu, Toto Wolff, sa vyjadril, že Russella nateraz neangažujú.

„Samozrejme, že si verím, ale bolo by hlúpe myslieť si, že tam môžem prísť a hneď v prvých pretekoch poraziť Lewisa Hamiltona. Cítim v sebe potenciál a učím sa každou jednou veľkou cenou. Keď príde príležitosť, určite sa jej chopím oboma rukami,“ uzavrel Russell.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk