F1.sk F1.sk

Do F1 chce vstúpiť nový tím: Panthera
zdroj: TASR/AP

Do F1 chce vstúpiť nový tím: Panthera

Vyzerá to tak, že štartové pole Formuly 1 by sa od roku 2021 mohlo rozšíriť. Rozbehol sa totiž projekt Panthera Team Asia F1, ktorý si za svoje sídlo vybral miesto blízko okruhu v Silverstone.

O všetkom informovala stránka RaceFans, podľa ktorej za projektom stojí bývalý výkonný riaditeľ SMP Racing a BR Engineering vo vytrvalostnom šampionáte WEC, Benjamin Durand. Ten má byť jedným zo zakladateľov tímu.

Panthera už vraj najala technického riaditeľa i športového riaditeľa. Vytypované už má aj ďalšie posily, ale niektorí odborníci ešte čakajú na ukončenie zmlúv v iných tímoch. Šéfom aerodynamiky by mal byť Tim Milne, ktorý už pôsobil v tímoch Renault, Honda, Super Aguri, Toyota, Caterham a napokon aj Manor. 

Najväčší problém stajne je aktuálne v tom, že v tejto chvíli ešte nie sú potvrdené pravidlá pre rok 2021 a stane sa tak najskôr na konci októbra. 

Panthera však chce nasledovať model Haasu, čo by jej situáciu malo uľahčiť. Zatiaľ však nie je zrejmé, do akej miery to pod novými pravidlami vôbec bude možné. 

Stajňa v prvom rade potrebuje získať oficiálnu miestenku. Tú ešte nemá, ale očakáva sa, že FIA spustí tender okamžite po publikovaní nových pravidiel, teda možno už v úvode novembra.

Najnovšie z kategórie: Tímy

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk