F1.sk F1.sk

Šéf McLarenu Zak Brown hlási po polovici sezóny všeobecnú spokojnosť
zdroj: McLaren

Šéf McLarenu Zak Brown hlási po polovici sezóny všeobecnú spokojnosť

McLaren prežil ťažké obdobie, ale konečne sa začína preberať. Po prvej časti aktuálnej sezóny je na štvrtom mieste konštruktérskeho poradia a vzhľadom na bodový náskok sa zdá, že by si ho mohol udržať.

"Mali sme veľmi dobre predsezónne obdobie, počas ktorého sme začali robiť zmeny," skonštatoval šéf tímu Zak Brown v rozhovore pre oficiálnu stránku McLarenu. "Je fajn vidieť, že sa začíname zviechať a po tom, ako k nám prišli Andreas (Seidl) a James (Key), mám hotový svoj vodcovský tím."

"Obaja sa rýchlo udomácnili a sú skvelými lídrami. S veľkou radosťou pozorujem, ako vďaka ním napredujeme. Do tímu prišli až v období, keď bolo auto pre rok 2019 v zásade hotové, preto je dôležité vysloviť uznanie a pogratulovať všetkým mužom a ženám, ktorí do zhotovenia lepšieho auta pre rok 2019 dali celé svoje srdce i dušu."

"Ja sám som do tímu prišiel asi v najťažšom období jeho histórie, ale pre mňa je to vzrušujúce," usmial sa Američan. "V tom spočíva výzva. Museli sme to postaviť tak, aby sme mali jasné vodcovstvo a jasný smer. Na správnych miestach sme potrebovali správnych ľudí. Myslím si, že teraz sa uberáme správnym smerom a rozhodnutia, ktoré sme urobili, sa vyplácajú. Pred nami je však ešte dlhá cesta."

Spokojnosť vládne aj s výkonmi oboch jazdcov. Skúsenejší Carlos Sainz je na tom bodovo lepšie, ale Lando Norris sa mu výkonnostne často vyrovnáva. "Obaja boli vynikajúci. Carlos je aktuálne na siedmom mieste jazdeckého šampionátu a doposiaľ bol skvelým lídrom tímu. Je mimoriadne rýchly, veľmi konzistentný a podobne ako Lando, aj on je skvelý tímový hráč."

"Lando bol veľmi rýchly a jazdil mimoriadne vyzreto. Nespravil nováčikovské chyby, ktoré vidíme u iných jazdcov s podobnými skúsenosťami. Som si istý tým, že v budúcnosti nejaké prídu, veď ich spravia všetci. Jeho vyzretosť i ukázaná rýchlosť však boli úchvatné," dodal Zak Brown, ktorý s oboma chlapcami už pred časom predĺžil zmluvy: "Viem, že mnohé tímy by ich chceli mať vo svojom aute. Tým, že sme ich potvrdili, sme sa vyhli zatiahnutiu do uhorkovej sezóny."

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk