F1.sk F1.sk

Sainz: Je čas, aby sa McLaren sústredil na budúcu sezónu
zdroj: Twitter/McLaren

Sainz: Je čas, aby sa McLaren sústredil na budúcu sezónu

Carlos Sainz chce, aby sa McLaren počas zvyšnej časti ročníka sústredil skôr na budúce zlepšenia, než aby sa koncentroval výhradne na svoj súčasný monopost.

McLaren si užil pôsobivú prvú polovicu sezóny, vďaka čomu je pohodlne umiestnený na štvrtom mieste v Pohári konštruktérov s takmer dvojnásobným bodovým náskokom pred Toro Rosso. Aj keď sa tímu v posledných pretekoch darilo, Sainz varuje, že stred poľa je príliš konkurencieschopný a poradie sa môže ešte zmeniť. 

„Nemyslím si, že sa nám v druhej polovici sezóny podarí zlepšiť sa oveľa viac. Autu by sme mohli pridať pár desatín k dobru, čo by bolo skvelé, ale prinesú ich aj ostatné tímy, takže musíme byť opatrní,“ povedal 24-ročný jazdec pre RACER.

Podľa jeho slov bude dôležité, aby sa tento rok naučili správne pochopiť svoj monopost a naučené veci vedeli aplikovať aj v budúcej sezóne. „Je to hlavný cieľ pre zvyšok pretekov, ktoré nás tento rok ešte čakajú - zistiť viac o tomto aute, aby sme sa uistili, že všetky veci v nasledujúci rok umiestnime správne,“ myslí si Sainz.

Jazdec tímu McLaren skončil na piatom mieste v oboch posledných pretekoch pred letnou prestávkou a ako tvrdí, je to hlavne vďaka práci celého tímu: „Dobrý tím, ako je McLaren, pomáha pri konzistentnosti. Veľmi im ďakujem, pretože bez nich by to nebolo možné.“

„Od Baku neviem, koľko mám bodov, ale bolo to neuveriteľné. V prvých pretekoch sme mali smolu, ale potom sa všetka tá tvrdá práca počas zimy v továrni vo Wokingu, vyplatila. Teraz v tom musíme pokračovať,“ uzavrel Sainz.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk