F1.sk F1.sk

Binotto priznal, že ak by mohol o rok vrátiť čas, auto by postavil inak
zdroj: TASR/AP

Binotto priznal, že ak by mohol o rok vrátiť čas, auto by postavil inak

Počas predsezónnych testov to vyzeralo tak, že Ferrari stavilo na správny dizajn auta a Mercedes sa netrafil. Veľa sa špekulovalo o predných krídlach a o tom, akou cestou posielajú vzduch do ďalšej časti auta. Zdalo sa, že červení to vychytali.

Pravda však napokon bola iná a dnes je už zrejmé, že Mercedes to spravil lepšie. "Aj my sme vtedy verili, že sme konkurencieschopní," zaspomínal si šéf Ferrari Mattia Binotto na testy v Barcelone. "Nemôžeme však zabúdať na to, že počas posledného dňa druhého testovacieho týždňa zaznamenal najlepší čas Lewis Hamilton."

"Boli sme si teda vedomí toho, že s Mercedesom treba rátať, ale to, že odrazu budú takí rýchli a my v porovnaní s nimi natoľko pomalí, tak to nás prekvapilo. V Bahrajne to potom bolo lepšie a istým spôsobom to aj naznačilo, ako bude vyzerať sezóna: neprestajne hore/dole."

Binotto v ďalšej fáze rozhovoru, na ktorý sa odvoláva Speedweek, uznal, že Ferrari bolo na niektorých typoch okruhov dosť slabé. "Medzitým sme sa však dokázali chytiť a sme na vzostupe, čo je dobrý signál. Vo Formule 1 neexistuje žiadna mágia, nič sa nedá vyriešiť z jedných pretekov na druhé."

"Tohtoročná generácia pneumatík si žiada auto, ktoré produkuje poriadne množstvo prítlaku," skonštatoval Binotto. "Ak by som sa vedel vrátiť o rok späť, spravil by som to inak. Na prítlak by som kládol väčší dôraz, a to aj napriek tomu, že by sme produkovali vyšší odpor. Nemali sme však vplyv na to, aké pneumatiky pripravia..."

"Toto nemá vyznieť ako kritika Pirelli. Viem, že zhotovili najlepšie možné gumy a vždy stoja pred ťažkou úlohou, aby vyhoveli všetkým. S Pirelli nemám problém, ale mám problém s niektorými inými vecami: napríklad s tým, že na zmenu pneumatík potrebujeme súhlas siedmich z desiatich tímov," dodal Mattia Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk