F1.sk F1.sk

Ocon napokon do Renaultu?
zdroj: Racing Point Force India

Ocon napokon do Renaultu?

Aj keď sa všeobecne predpokladalo, že Esteban Ocon prestúpi do Mercedesu a nahradí Valtteriho Bottasa, vraj to tak nebude.

Auto Bild Motorsport, ktorý má tradične dobré zákulisné informácie tvrdí, že Ocon je už takmer dohodnutý s Renaultom. V tomto tíme by mal podľa všetkého nahradiť Nica Hülkenberga a stať sa novým kolegom Daniela Ricciarda.

"Obaja si zaslúžia kokpit," povedal Toto Wolff o Bottasovi a Oconovi ešte počas maďarského víkendu. "Valtteri má skúsenosti a viackrát už ukázal, aký je rýchly. Nuž a okrem toho je enormne nápomocný pri vývoji tímu spolu s Lewisom."

Wolff okrem toho potvrdil, že si vypočuje aj názor Lewisa Hamiltona: "Áno, pýtať sa budeme aj jeho. Chceme, aby ostal šťastný." Nuž a Hamilton už v Maďarsku potvrdil, že s Bottasom ako kolegom je veľmi spokojný.

Svoj názor k téme prezentoval aj majster sveta z roku 1997 Jacques Villeneuve. "Ocon v priebehu svojej doterajšej kariéry zas a zas ukazoval, že jazdí veľmi egosticky," vyjadril sa Villeneuve pre ABMS. "Nemyslím si, že Toto by chcel v Mercedese takýto interný súboj."

Zdroj okrem toho dodáva, že Hülkenberg by sa z Renaultu mohol pobrať do Haasu.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk