F1.sk F1.sk

Norris: Neurobil som žiadne vážne chyby
zdroj: TASR/AP

Norris: Neurobil som žiadne vážne chyby

Mladá generácia pilotov prichádzajúca na scénu F1 ukazuje veľkú jazdeckú vyspelosť aj vo veľmi mladom veku. Lando Norris vstúpil do sezóny ako 19-ročný mladík. A ako sám hovorí, skúsenosti sú vo Formule 1 mimoriadne cenné.

„Čím viac toho urobíte, čím ste skúsenejší, tým lepšiu máte o všetkom predstavu,“ povedal Norris pre Autosport. „V tejto chvíli sa ešte mám veľa čo učiť, takže musím pridať.“

„Viac sa toho ale naučíte, keď musíte tlačiť a ísť na limite. Šetriť a byť konzervatívny vás tak veľmi dopredu neposúva.“

Norris
povedal, že jeho najväčší tohtoročný posun spočíva v spôsobe, ako manažuje preteky. Veci ako šetrenie pneumatík, kedy šetriť batériu alebo naopak, kedy ju používať viac a veci tomu podobné. Sú to dôležité faktory, na ktoré vás juniorské šampionáty veľmi nepripravia.

„Kompletný balík schopností som v Austrálii veľmi nepredviedol, no v tomto smere som sa už zlepšil. V Bahrajne som ukázal pokrok a bol z toho napokon dobrý výsledok. Ale ešte toho musím mnoho zlepšiť. Sú isté veci, v ktorých je Carlos veľmi dobrý a ja v nich potrebujem ukázať progres,“ povedal Norris.

McLaren sa v tomto roku vykryštalizoval na štvrtý najsilnejší tím štartového poľa. Sám Lando z toho vyťažil (alebo lepšie povedané k tomu prispel) šiestym miestom v Bahrajne a Rakúsku i ďalšími dobrými výsledkami. No po stránke získaných bodov zatiaľ za tímovým kolegom dosť zaostáva.

„Neurobil som žiadne vážne chyby, nerozbil auto, nevrazil do nikoho, nič také. Vždy keď bola príležitosť, bol som tam, kde som mal byť. Takže celkovo som spokojný. Samozrejme, vždy je priestor zlepšovanie, no to nepríde za sekundu,“ povedal Norris.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk