F1.sk F1.sk

Wolff o výkone Hondy a Ferrari: Je to pre nás dobrá výzva
zdroj: TASR/AP

Wolff o výkone Hondy a Ferrari: Je to pre nás dobrá výzva

Mercedes vstúpil v roku 2014 do novodobej „hybridnej éry“ pripravený najlepšie. Nesmierne výkonné pohonné jednotky im zaručili nevídanú dominanciu a úspech priniesli aj mnohým ich zákazníkom.

V priebehu rokov sa ale v tomto smere situácia zmenila. Mercedes postupne prehodnotil koncepciu svojich monopostov a sústredil viac na prítlak. Povesť tímu s najsilnejším motorom tak prevzalo Ferrari. V tomto roku ukazuje stále väčšie svaly aj japonská Honda, ktorá má nemalý podiel na úspechoch Red Bullu. Šéf Mercedesu Toto Wolff preto avizuje, že jeho tím musí znovu hľadať spôsoby, ako sa na týchto „motorárov“ dotiahnuť.

„Podvozok Red Bullu dlhodobo patril medzi najlepšie, a stále je najlepší,“ povedal Wolff, ktorého cituje CRASH.net. „K tomu všetkému ešte urobila Honda veľký pokrok, za čo im patrí kredit. Som za to rád, pretože silná Honda je dobrá pre Formulu 1 a dobrá pre zvýšenie konkurencie.“

„Pre nás to vyzerá ako naozaj dobrá výzva, musíme sa v tomto smere nejakým spôsobom opäť vynájsť.“

Valtteri Bottas počas Veľkej ceny Maďarska povedal, že motorový progres Hondy by mal nabádať Mercedes, aby v tomto smere získal niečo späť na svoju stranu. „Myslím, že má sakra pravdu,“ súhlasí Wolff so svojim pilotom.

„Ostatní sa dotiahli a dotiahnuť sa je jednoduchšie, než si udržať svoju prevahu a ukázať ostatným, čo je ich referenčný bod. A to je dôvod, prečo ešte nikto nikdy nevyhral pohár konštruktérov a šampionát jazdcov šesťkrát v rade. Pretože to nie je ľahké,“ povedal Wolff.

„Všetci si uvedomujeme, že potrebujeme viac zabrať, aby sme sa udržali vpredu,“ dodal.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk