F1.sk F1.sk

Kimi Räikkönen: Oddaný otec i opravár záchodov
zdroj: TASR/AP

Kimi Räikkönen: Oddaný otec i opravár záchodov

Toto je jedna z najpopulárnejších postavičiek nielen súčasnej Formuly 1, ale aj celej jej histórie. Jeho život je bezodnou studnicou zážitkov a príbehov. Po rokoch s Ferrari má Kimi Räikkönen omnoho viac času na všetko, no viac sa venuje najmä rodine.

Syn Robin má dnes štyri roky, dcéra Rianna dva. Ich tváre zaplavujú účty Räikkönenovcov na sociálnych sieťach. V mnohých prípadoch sedia na rôznych bicykloch, štvorkolkách, skútroch a najnovšie aj motokárach. Akoby sa už teraz pripravovali na život plný rýchlosti.

„Robinovi to ide trochu pomalšie, no zlepšuje sa na bicykli. Po prvom páde je asi trochu opatrnejší. Rianna používa elektrickú štvorkolku,“ opisuje svoje ratolesti Räikkönen v peknej reportáži z dielne Autosportu. „Myslím, že ona je z nich dvoch o čosi divokejšia. Neprekvapilo by ma, keby chcela skúsiť motokáry.“

„Rianna je trochu nebojácnejšia. Ale na druhú stranu, keď dorastú pochopia, že niektoré veci môžu bolieť. Potom sa trochu upokoja,“ povedal otec Kimi.

Minulé leto vyšla Räikkönenova autobiografia, ktorá sa okamžite stala trhákom. Jej súčasťou sú niektoré dovtedy málo známe príbehy z Icemanovho života. Jeden z nich posadil Kimiho do úlohy „chlapca pre všetko“. Autobus tímu Ferrari viezol mechanikov do hotela v niektorom zo vzdialenejších kútov. Počas cesty sa záchod v autobuse pokazil. Kimi sa bez akéhokoľvek humbuku objavil s náradím a toaletu opravil. Vyvoláva to teda otázku, dokáže opraviť všetko?

„Niektoré veci áno, ale bohužiaľ nie všetky,“ povedal Räikkönen. „V priebehu rokov som sa naučil robiť všeličo a som celkom zbehlý v opravovaní vecí a celkovo v práci rukami. Keď som si spravil vodičák, autá boli omnoho jednoduchšie, mohli ste vymeniť motor a čokoľvek opraviť.“

„Dnes by som ale určite do žiadneho auta prsty nestrkal, zabudnite na to. Požiadal by som o to svojho brata alebo dílera. Je to trochu hanba.“

Kimi sa v úlohe kutila ukázal aj počas predsezónnych testov v Barcelone. Na jeho Instagrame sa objavilo video a fotografie, ako si sám upravuje svoju sedačku, miesto toho, aby túto prácu prenechal ľuďom, ktorí to majú na starosti.

„V posledných rokoch som si úpravu sedačky robil zakaždým sám, pretože to je tá najjednoduchšia vec. Viem čo chcem a toto je veľmi ťažké vysvetliť mechanikovi úplne presne,“ povedal Räikkönen. „Mohol by som to nakresliť, ale potom to aj tak musím vidieť a skontrolovať.“

„Ak to robíte sám, trvá to omnoho kratšie. Navyše ak to doj***m – bude to len moja chyba,“ povedal Kimi a v miestnosť následne zaplavil smiech.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk