F1.sk F1.sk

Alonso začína prvú fázu prípravy na rely Dakar
zdroj: McLaren

Alonso začína prvú fázu prípravy na rely Dakar

O ďalšej kariére dvojnásobného majstra sveta Formuly 1 máme stále lepšiu a lepšiu predstavu. Vyzerá to tak, že novou výzvou Fernanda Alonsa je skutočne rely Dakar. S tímom Toyota zahájil novú fázu prípravy na prestížne podujatie.

To sa uskutoční medzi 5. a 17. januárom 2020 a jej dejiskom bude tentoraz Saudská Arábia. Uvidíme tam aj automobilku Toyota, ktorá bude obhajovať titul v kategórii osobných áut. Špeciál Hilux, s ktorým Katarčan Násir al-Attíja vlani Dakar ovládol si Alonso vyskúšal tento rok v marci v africkej púšti Kalahari.

Ďalšia fáza testov začala teraz a táto je už omnoho intenzívnejšia. Je zrejmé, že Španiel myslí na Dakar, oficiálne však svoju účasť nepotvrdil ani on, ani Toyota. Alonso si necháva otvorené všetky možnosti, keďže zladiť sa takýmto autom a takýmto druhom motoršportu je veľmi náročné. Ak sa Fernando nebude cítiť v tejto pozícii komfortne, je možné, že zo svojho plánu napokon upustí.

„V marci tohto roku sme úspešne dokončili dvojdňové skúšky s našim víťazným Hiluxom v Južnej Afrike, čo bola cenná skúsenosť,“ povedal tímu Gazoo SA Glyn Hall, ktorého cituje Motorsport.com. „Fernando si to veľmi užil. A my sme videli ako sa zlepšuje zakaždým, keď sadol za volant. Na testy prišiel pripravený a prijímal všetko, čo sme mu ukázali.“

„Rely je pre Fernanda niečo úplne nové, no ja som si istý, že má zručnosti, aby to zvládol. Môžeme s ním v nasledujúcich mesiacoch pracovať na budovaní dôvery v rely špeciál.“

Alonso začína dnes (v utorok) a skúška bude trvať štyri dni v Namíbii. V aute rely ho uvidíme aj v septembri na podujatí Harrismith 400. Celkovo by mal v rámci svojej prípravy absolvovať dve alebo tri podujatia a odjazdiť množstvo testovacích hodín.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk