F1.sk F1.sk

Súčasná mladá generácia pilotov sa dobre pozná už dlhé roky, ich cesty opäť spojila F1
zdroj: Red Bull Content Pool

Súčasná mladá generácia pilotov sa dobre pozná už dlhé roky, ich cesty opäť spojila F1

Keď sa Max Verstappen, Charles Leclerc, George Russell, Alexander Albon a Lando Norris tento rok stretli pospolu vo Formule 1, rozhodne sa nemuseli navzájom predstavovať. Mnohí z nich sa poznajú prakticky už od detských čias.

Keď si Max Verstappen a Charles Leclerc skrížili zbrane v nejednom tvrdom súboji, na sociálnych sieťach i portáloch o Formule 1 si neodpustili návrat k ich vzájomnej rivalite z čias motokár. Tá bola miestami až taká silná, že sa monacký a holandský pubertiak vôbec nerozprávali. A teraz navzájom bojujú o víťazstvá v najvyššej motoristickej triede.

„Pretekali sme proti sebe naozaj tvrdo a samozrejme, že tam boli medzi nami určité momenty,“ povedal Max Verstappen pre Autosport. „Ale myslím, že obaja sme z toho už vyrástli. Teraz obaja žijeme svoj sen vo Formule 1.“

„Obaja pretekáme tam, kde sme vždy chceli. V časoch motokár to bol náš sen, teraz sme naozaj tu a je to niečo úžasné. Mám voči Charlesovi veľký rešpekt. Je to skvelý pilot, ale neočakávam, že budem bojovať len s ním,“ povedal Verstappen.

„Je tu viacero talentov, ako Lando, prípadne George a možno Alex Albon. Prichádza sem množstvo mladých jazdcov, a ak dostanú dobré auto, môžu takisto odviesť skvelú prácu,“ povedal Verstappen. Treba pripomenúť, že Autosport s ním tento rozhovor robil ešte v čase, keď bol Holanďanovým tímovým kolegom Pierre Gasly.

Táto nová generácia sa medzi sebou navzájom dobre pozná. Okrem toho sú na sociálnych sieťach dlho rozšírené ich spoločné fotografie z čias dospievania. Leclerc si zmeral sily s Alexandrom Albonom v motokárach, Formule 3, GP3 aj F2 a Monačan zakaždým zvíťazil. V juniorských časoch medzi nimi panovala určitá rivalita, navyše v motokárach a GP3 boli tímovými kolegami. Albon dôverne pozná aj Russella a Landa Norrisa, s ktorými vlani bojoval o titul vo Formule 2.

„S Alexom a Charlesom sme boli v roku 2011 tímoví kolegovia a zvykli sme robiť veľa hlúpostí,“ hovorí dnes už pilot Williamsu George Russell. „V roku 2012 som bol aj kolegom Maxa. A s Alexom sme spolu pretekali mnoho rokov.“

„Je to skutočne zvláštny pocit, že sme sa po tom všetkom opäť stretli. Vždy sme navzájom jeden druhého tlačili na ďalšiu úroveň. Myslím, že to má veľký podiel na tom, prečo sme všetci tu,“ dodal Russell.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk