F1.sk F1.sk

Binotto neodmieta viac veľkých cien, ale...
zdroj: Ferrari

Binotto neodmieta viac veľkých cien, ale...

Formulu 1 čaká zavedenie rozpočtového stropu, za ktorý zásadne a tvrdo Liberty Media bojuje. Chase Carey však má ešte jednu víziu, a tou je ďalšie rozširovanie kalendára. Kvótu 21 veľkých cien za sezónu o rok pravdepodobne prekročíme, no to by mal byť len začiatok.

Mohla by sa Liberty Media pokúsiť o rozšírenie kalendára až na 24 alebo dokonca 25 veľkých cien? Je zrejmé, že pre ekonomicky zdané tímy, ako napríklad Ferrari, to bude znamenať menší problém, než pre tie chudobnejšie celky. No aj boss stajne z Maranella Mattia Binotto vie, že riadenie jeho celku pri 25 súťažných víkendoch za rok bude odlišné, ako pri 21. Najmä ak do hry vstúpia ekonomické reštrikcie.

„V prvom rade sa musíme uistiť, že robíme správne rozhodnutia po finančnej stránke,“ povedal Binotto na margo väčšieho počtu veľkých cien pre Autosport. „Malo by to byť z hľadiska finančného vyváženia výhodné aj pre nás. Ak to tak bude, potom áno, no budeme potrebovať reorganizáciu. Nemôžeme si dovoliť absolvovať 24 veľkých cien s úplne rovnakými ľuďmi.“

Podľa švajčiarskeho rodáka si takto nabitý kalendár bude vyžadovať rotáciu ľudí, a to nielen mechanikov, ale taktiež osôb na vyšších postoch.

„Budeme potrebovať ľudí navyše, aby sme ich mohli striedať. Od mechanikov, cez inžinierov až po niektorých kľúčových ľudí. Mechanici sa bežne rotujú už dnes, ale kľúčoví ľudia sa normálne nestriedajú,“ vysvetlil Binotto.

„Bude to mať veľký vplyv na počet ľudí, aj na logistiku, keďže musíme riadiť prevoz všetkých dielov. Takže to nie je jednoduché. Nebude ľahké zvyšovať počet ľudí a dbať pri tom na rozpočtový strop,“ povedal Binotto. „Preto tu je určité riziko, že si nebudeme môcť dovoliť správny počet ľudí.“

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk