F1.sk F1.sk

Wolff v rozhovore pre talianske médiá: Šéfom Ferrari nikdy nebudem
zdroj: TASR/AP

Wolff v rozhovore pre talianske médiá: Šéfom Ferrari nikdy nebudem

Šéf Mercedesu Toto Wolff si v týchto dňoch užíva dovolenku. Zamieril na taliansku Sardíniu, kde si ho dovolili vyrušiť tunajší novinári, ktorým Rakúšan ochotne poskytol rozhovor.

Fanúšikov Formuly 1 samozrejme najviac zaujíma, koho si Mercedes zvolí ako svojho druhého pilota v sezóne 2020. Výber sa zúžil na Valtteriho Bottasa a Estebana Ocona. Wolff ešte v Maďarsku sľúbil, že rozhodnutie padne v priebehu letnej prestávky a pred Veľkou cenou Belgicka už budeme vedieť všetko potrebné. Niektoré zdroje naznačujú, že rozhodnutie už padlo a čakáme len na oficiálne potvrdenie. Podľa Nica Rosberga a jeho „informátorov“ padne voľba na Ocona. Wolff priznal, že sa na názor opýtali aj Lewisa Hamiltona.

„Môžem prehlásiť, že toto rozhodnutie robíme v najlepšom záujme tímu. Ale Lewis je jeho súčasťou dlhý čas, takže sme ho požiadali o názor. Myslí úplne rovnako ako my, podľa neho si miesto v tíme zaslúžia obaja,“ povedal Wolff v rozhovore pre Gazzetta Dello Sport. A dozvieme sa teda rozhodnutie Mercedesu do víkendu v belgickom Spa?

„Už sme o tejto téme hovorili pred médiami priveľa. Nechcem stanovovať žiadne termíny. Povedzme, že sa rozhodneme do niekoľkých týždňov,“ odpovedal.

Je však jasné, že jeden z dvojice Bottas – Ocon zostane bez miesta a na trhu o nich bude veľký záujem. Wolff sľúbil, že Mercedes odchádzajúcemu pilotovi pomôže. „Je to naša morálna povinnosť,“ odpovedal, pričom dodal, že evidujú záujem ostatných tímov o služby tejto dvojice.

Wolff tiež čelil otázkam ohľadne budúcnosti pilotov po roku 2020. V hre sú totiž Max Verstappen či Sebastian Vettel. To je však podľa slov Rakúšana veľmi ďaleko, Mercedes bojuje o titul v tomto roku a plánuje rok 2020. Všetko, čo bude po tomto dátume necháva otvorené.

V Belgicku nasadia mnohí ich súperi nové špecifikácie pohonných jednotiek. Renault už tento ťah pre víkendy v Belgicku a Taliansku potvrdil, rovnako tak Ferrari. Rovnako sa možno rozhodne aj Honda. „Zvažujeme to, ale ešte sme sa nerozhodli,“ povedal Wolff.

Dostal aj otázku, na ktorú vo svojej kariére možno ešte ani neodpovedal. A síce, či by sa v budúcnosti mohol stať bossom Ferrari. Prekvapeného Wolffa to rozosmialo, no odpovedal rýchlo: „Nie, nie, ja nie som typický šéf tímu, ktorý dokáže šéfovať hociktorému z nich. Som akcionárom stajne Mercedes a s vedením spoločnosti Daimler mám vynikajúci vzťah.“

Akcionárom tímu bol aj zosnulý Niki Lauda, ktorého podiel teraz drží jeho rodina. Podľa Wolffa sa to však čoskoro zmení. Laudovci si podiel v tíme nenechajú.

Časť rozhovoru sa venovala aj Mickovi Schumacherovi. Je známe, že syn slávneho otca koketoval aj s Mercedesom, s ktorým mal Michael takisto silný vzťah, podobne ako s Ferrari. Schumi junior napokon zamieril do akadémie Scuderie, dôvodom napokon bolo aj to, že Mercedes preňho nemal miesto.

„Samozrejme, že sme zvažovali zaradiť ho do nášho juniorského programu. Už sme ale mali problémy nájsť miesta Estebanovi Oconovi a Georgeovi Russellovi,“ povedal Wolff. „Mick je dobrý chlapec a počas svojho pôsobenie v F3 a F2 osobnostne veľmi vyrástol. Som si istý, že až dozreje čas, bude sa mu dariť aj vo Formule 1.“

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk