F1.sk F1.sk

Vasseur: Kimi naplnil moje očakávania
zdroj: Alfa Romeo

Vasseur: Kimi naplnil moje očakávania

Majster sveta z roku 2007 Kimi Räikkönen pred sezónou vymenil Ferrari za Alfu Romeo. Menší tím – menší tlak a Kimi priznal, že si pretekanie za celok z Hinwilu užíva. A spokojnosť je obojstranná.

Dvojročná zmluva s tímom Sauber, ktorý sa v roku 2019 pretransformoval na Alfu Romeo. A anabáza je to zatiaľ úspešná, z dvanástich veľkých cien bodoval Kimi osemkrát a drží solídne ôsme miesto v šampionáte jazdcov.

„Výhoda s Kimim spočíva v tom, že predtým, než sme ho podpísali, strávili sme hodiny diskusiou, o tíme, pozitívach, negatívach, kde by sme sa mali zlepšiť, kde sa musíme zlepšiť,“ povedal šéf tímu Alfa Romeo Frédéric Vasseur pre Autosport.

„Boli sme veľmi otvorení v tom, aká je v našom tíme situácia. Myslím, že ak má teraz problémy, tak tým nie je prekvapený, pretože to vedel dopredu.“

„Je plne odovzdaný nášmu projektu. Neviem síce, ako to bolo s Ferrari, ale u nás to funguje perfektne,“ povedal Vasseur.

Iceman si v tomto roku užíva jazdu bez tlaku top tímu. Ešte vlani pri podpisovaní zmluvy vyzdvihol, že to zo svojho domu vo Švajčiarsku nemá do továrne vôbec ďaleko. Deväť veľkých cien pred koncom je veľmi ťažké odhadnúť, ako sa Kimi šampionáte napokon umiestni, no súčasné ôsme miesto vyzerá veľmi sľubne.

„Moje očakávania naplnil,“ povedal Vasseur rozhodne. „Pre mňa je najdôležitejšie, aby prišiel do továrne, tlačil na chlapcov a bol náročný. Chcem niekoho, kto požaduje od tímu výsledky.“

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk