F1.sk F1.sk

Williamsová je proti navyšovaniu počtu veľkých cien
zdroj: Williams

Williamsová je proti navyšovaniu počtu veľkých cien

Formula 1 pomaličky zvyšuje počet veľkých cien. Budúci rok ich v kalendári pravdepodobne uvidíme 22, teda o jednu viac, než tento rok. Chase Carey však zrejme ani s týmto nebude úplne spokojný. Jeho ambíciou môže byť 24 alebo až 25 veľkých cien za sezónu.

So zvýšením na 22 pretekárskych víkendov tímy v zásade súhlasia. So stratégiou Liberty Media postupne navyšovať počet pretekových víkendov sa však nie všetci stotožňujú. Podľa šéfky Williamsu Claire Williamsovej nenastúpili šéfovia športu na správnu cestu. Ešte pred dvadsiatimi rokmi obsahoval kalendár štandardne len šestnásť veľkých cien, v roku 2009 ich bolo sedemnásť. Za desať rokov tak došlo k pomerne výraznému navýšeniu.

„Mali by sme sa držať čísla 21, podľa mňa je to maximálny počet,“ povedal Claire Williamsová, ktorú cituje portál F1i.com. Tradičný argument proti zvyšovaniu veľkých cien spočíva v ekonomických dôvodoch. Takisto to neúmerne zaťažuje personál, ktorý má všetko na starosti. Williamsová však k tomu dodáva ďalší dôvod.

„Ja osobne by som rada videla menej pretekov, znížite ponuku a zvýšite dopyt. To sú základy ekonómie,“ povedal dcéra sira Franka. „Takýto počet je vysoký aj pre samotných divákov. Na trhu je veľká konkurencia s inými športovými podujatiami.“

„Zvyšovanie počtu veľkých cien vyvíja tlak aj na našich ľudí, pre ktorých ťažké dosiahnuť rovnováhu medzi súkromným a pracovným životom,“ povedala Williamsová, ktorá podotýka, že z tohto hľadiska to postihne viac malé tímy, než veľké.

Najnovšie z kategórie: Claire Williamsová

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk