F1.sk F1.sk

Sainz: Ľudia často podceňujú význam zmeny tímu
zdroj: TASR/AP

Sainz: Ľudia často podceňujú význam zmeny tímu

Pilot McLarenu Carlos Sainz je po rokoch neistoty rád, že sa v nejakom tíme môže pevne uhniezdiť. V doterajšom priebehu kariéry vyskúšal tri stajne a tvrdí, že fanúšikovia často podceňujú ako dôležité je, aby sa pilot s tímom i autom dokonalo zladil.

Necelé tri sezóny v Toro Rosso. Potom prišiel prechod k Renaultu, kam sa Carlos Sainz pobral štyri veľké ceny pred koncom sezóny 2017. V Enstone strávil celú sezónu 2018 a keďže Red Bull (ktorému v tom čase stále patril) nevyužil opciu na jeho služby, mohol si Španiel pred touto sezónou vyberať. Voľba padla na McLaren, s ktorým sa mu zatiaľ náramne darí.

„Sú veľmi odlišné. Omnoho odlišnejšie, než si ľudia vôbec dokážu predstaviť, a takisto ich autá sa správajú rôzne,“ odpovedal Sainz Autosportu na otázku, či a ako veľmi sú jeho doterajšie tímy rozdielne.

„To je podľa mňa dôvod, prečo vidíme, že každý pilot potrebuje niekoľko pretekov, aby sa zladil s tímom a takisto s autom,“ povedal Španiel. „Videli sme to tento rok s Danielom Ricciardom, s Pierre Gaslym, s Leclercom začiatkom tejto sezóny a takisto s každým jazdcom, ktorý zmenil tím. Potrebujete trochu času, aby ste odhalili tie tajomstvá.“

„Tímy v každom smere fungujú odlišne, takže to chce čas. Ľudia podceňujú skutočnosť, o koľko viac výkonnosti dokážete z balíka extrahovať, ak ste v tíme viac ako jeden rok. V rokoch 2016 a 2017 som v Toro Rosso, čo pre mňa určite nebol líder stredu poľa, dokázal odviesť niekoľko dobrých výkonov len vďaka tomu, že som vedel ako náš balík využiť.“

Carlos je momentálne lídrom stredu poľa. Jeho výsledky v posledných piatich veľkých cenách sú skrátka vynikajúce a Sainz číha na pomyselný „titul šampióna zvyšku sveta“. Medzi vyzývateľov sa však radí aj jeho tímový kolega Lando Norris, ktorý má v internom súboji prevahu v sobotných kvalifikáciách. Carlos však tvrdí, že obaja piloti McLarenu bojujú s faktom, že sú v tíme noví.

„Stále cítim, že mám priestor na zlepšovanie a takisto auto má priestor na zlepšovanie“ povedal Sainz. „V piatky stále skúšame množstvo vecí len aby sme zistili, akým smerom by som sa mohol vydať. Ale je to pomalý proces.“

„Čím viac rokov v tíme ste, tým viac sa toho naučíte o aute, ľuďoch a podobne. Povedal by som, že je to ako každá iná práca,“ povedal Sainz.

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk