F1.sk F1.sk

Leclerc: Sebakritika je lepšia, než hľadanie výhovoriek
zdroj: Ferrari

Leclerc: Sebakritika je lepšia, než hľadanie výhovoriek

Charles Leclerc vstúpil do tejto sezóny ako veľmi mladý a stále málo skúsený pilot. Jeho úlohou pritom bolo bojovať za samo veľké Ferrari. Niet preto divu, že sa nevyhol chybám. Tie najväčšie prišli v Baku a Nemecku.

„Som hlúpy, som hlúpy,“ zahlásil Leclerc do vysielačky pri svojom zbytočnom náraze do bariéry v Baku. Po kvalifikácii dokonca povedal novinárom, že si to za svoju chybu zaslúžil „Aaaaa, no tak Charles! Prepáčte, prepáčte,“ hlásil do vysielačky v Nemecku, pričom ponoril hlavu do dlaní. Charles býva pri hodnotení svojich chýb niekedy až príliš otvorený a častokrát opúšťa šišaté frázy ako vystrihnuté z mediálnych tréningov.

Najmä po Baku sa objavili dohady, či to Leclerc nerobí úmyselne, aby tak vzbudil ľútosť zo strany fanúšikov, ktorí vedia chrliť kritiku. Monačan niečo také samozrejme odmieta. Podľa neho je sebakritika najlepší možný spôsob, ako sa s chybami vysporiadať.

„Je to spôsob, akým pracujem – podľa mňa najlepší pre vaše napredovanie. Nehľadať nijaké výhovorky vždy, keď spravíte chybu,“ povedal Leclerc pre CRASH.net.

„Musíte to zanalyzovať a pokúsiť sa byť k sebe úprimný. Takto sa to snažím robiť zakaždým. Nehanbím sa povedať, že som urobil chybu. Jednu som urobil v Nemecku a bolo celkom zjavné, že som za to mohol ja, takže som nemal žiadnu potrebu hľadať výhovorky.“

Monačan dodáva, že v súčasnej Formule 1 máte k dispozícii obrovské množstvo dát. Koniec koncov je tak veľmi ťažké o svojich chybách klamať. Myslí si však, že v tomto športe je stále veľa ľudí, ktorí sa tie svoje pokúšajú zakryť.

„Verím, že niektorí sa pokúšajú hľadať výhovorky alebo aspoň nejakým spôsobom ospravedlniť svoje chyby. Ja ale taký nie som,“ povedal Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk