F1.sk F1.sk

Norris: Vo Formule 2 nemáte žiadne vylepšenia alebo aktualizácie
zdroj: McLaren

Norris: Vo Formule 2 nemáte žiadne vylepšenia alebo aktualizácie

Lando Norris vstúpil do tejto sezóny ako ešte len 19-ročný nováčik. Jeho úlohou bolo reprezentovať značku McLaren s celou jej históriou a tradíciou. Tím sa navyše v čase jeho príchodu nenachádzal v najlepšom rozpoložení a Lando predstavoval (a predstavuje) nádej na lepšie zajtrajšky.

Tlak, ktorý tento šport generuje je enormný. Norris však pôsobí, akoby si s ním vôbec nelámal hlavu. Prvá veľká cena v jeho kariére sa konala na preňho pomerne neznámom okruhu v austrálskom Albert Parku. Hneď sa však dokázal kvalifikovať na ôsmom mieste. O dva týždne neskôr v Bahrajne opäť postúpil do tretej časti kvalifikácie a v pretekoch dokázal finišovať na šiestom mieste. „Domov“ tak priviezol prvé a mimoriadne dôležité body vo svojej kariére.

Portál Autosport sa Norrisa opýtal, aký veľký je tím McLaren pre 19-ročného nováčika. „Je to celkom šialené,“ odpovedal. „Všetko okolo je nádherné a pohybuje sa tam veľké množstvo ľudí. V porovnaní s ostatnými tímami patrí k tej väčšej polovici.“

„Súčasne to však dodáva trochu tlaku. Všetci tí ľudia sa spoliehajú na mňa a na Carlosa, že odvedieme dobrú prácu. Ten tlak však pomaly a postupne odchádza. V prvých pretekoch to bolo niečo ako: ,Veľa ľudí odo mňa niečo očakáva‘. To stále platí, no teraz som uvoľnenejší a sebavedomejší. Viem, že dokážem odviesť dobrú prácu a nesklamem ich,“ povedal Norris.

Mladý Brit predvádza v tejto sezóne veľmi dobré výkony, aj keď bodovo na tímového kolegu pomerne stráca. Lando si však vybral aj dávku smoly. O jeho schopnostiach veľa prezrádza kvalifikačná výkonnosť, v tomto smere Carlosa poráža pomerom osem ku štyrom.

Norris predtým pretekal v rôznych juniorských sériách, napríklad v európskej Formule 3 či Formule 2, kde sa stal vicemajstrom. Tieto šampionáty však majú podľa jeho slov od Formuly 1 veľmi ďaleko.

„Keď tímu adresujem nejakú sťažnosť na veci ohľadne auta, trvá to tak tri, štyri alebo päť pretekov, kým príde nejaká aktualizácia,“ povedal Norris.

„Ak nad tým nepremýšľam správnym spôsobom, alebo to nedokážem opísať správne, bude mať to plánované vylepšenie negatívny efekt. Vo Formule 2 ale žiadne vylepšenia alebo aktualizácie nemáte. Môžete upraviť niečo tu alebo tam, ale úrovni Formuly 1 sa to ani neblíži,“ vysvetlil Norris.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk