F1.sk F1.sk

Ricciardo: V druhej polovici sezóny očakávam viac
zdroj: TASR/AP

Ricciardo: V druhej polovici sezóny očakávam viac

Už teraz v predstihu môžeme vyhlásiť, že ambíciu Renaultu znížiť odstup na tri najlepšie tímy sa v tejto sezóne naplniť nepodarí. Vlani štvrtý tím pohára konštruktérov nemá dobré vyhliadky ani pri obhajobe tohto umiestnenia. Strata na McLaren je skrátka príliš vysoká.

Miesto súbojov s Red Bullom či Ferrari tvrdá realita stredu poľa. S jazdeckou hviezdou Danielom Ricciardom v zostave si Cyril Abiteboul a spol. túto sezónu rozhodne predstavovali inak. Austrálčan nemladne, začiatkom júla oslávil tridsiate narodeniny, a jeho sny o majstrovskom titule skrz brány Renaultu asi viesť nebudú.

Tím z Enstone nasadil na domácej veľkej cene balík vylepšení, ktoré však svoje ovocie nepriniesli a niektoré súčasti boli pred víkendom v Británii odstránené. A zdá sa, akoby Renaultu s nie práve skromným rozpočtom došli nápady.

„Do letnej prestávky sme nepriniesli žiadnu významnú aktualizáciu, ale očakávam určitý vývoj,“ povedal Ricciardo, ktorého cituje Motorsport Week. „Nejaké vylepšenia sme priniesli do Francúzska, ale tie neboli nijak masívne. Od ďalšieho balíka očakávam viac.“

„V tomto čase uprostred sezóny by sme si mali povedať: ,Dobre, potrebujeme sa zlepšiť‘. Ak majú byť našim cieľom v roku 2020 pódiá, musíme v druhej polovici tejto sezóny urobiť väčší pokrok. Od druhej polovice roka očakávam viac pravidelných umiestnení v najlepšej šestke,“ povedal Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk