F1.sk F1.sk

Stroll burcuje svoj tím k zlepšeniu: Súperi nás preskočili o pár desatín
zdroj: TASR/AP

Stroll burcuje svoj tím k zlepšeniu: Súperi nás preskočili o pár desatín

Tím Racing Point a jeho predchodca Force India patrili roky v strede poľa k lídrom. V tejto sezóne však celok zo Silverstone zatiaľ ostáva dlžný svojej povesti. V pohári konštruktérov je len na ôsmom mieste s 31 bodmi, pričom za asi štyridsať percent z nich môže ďakovať najmä chaotickým pretekom v Nemecku.

Lance Stroll na Hockenheime opäť ukázal, že premenlivé podmienky rozhodne nepatria k jeho slabým stránkam. Po štarte z chvosta poľa sa dokázal dostať až na čelo, pričom dobre načasovaná zastávka v boxoch tímu priniesla dôležitých dvanásť bodov. Racing Point je momentálne na ôsmom mieste pohára konštruktérov so stratou jediného bodu na Alfu Romeo, na šiesty Renault stráca osem bodov a piate Toro Rosso dvanásť. Nič nie je stratené, hoci výkonnosť tímu nie je nijak oslnivá. Z posledných piatich veľkých cien bodoval Racing Point len raz.

„Nie sme tam, kde by sme chceli byť. Ale v tomto športe skrátka nikdy neviete,“ povedal pilot tímu Lance Stroll, ktorého cituje portál F1i.com. „Neexistuje žiadna istota. Je zrejmé, že ostatné tímy dosiahli v prvej polovici sezóny určitý pokrok. Žiaľ podarilo sa im odskočiť o pár desatín. Musíme sa s tým vysporiadať a opäť sa dotiahnuť.“

Letná prestávka býva takisto obdobím, kedy tímy obracajú svoju pozornosť k budúcoročnému autu. Väčšina z nich sa k tomu zatiaľ stavia zdržanlivo. Hlavným dôvodom je fakt, že v budúcom roku sa technické pravidlá nijakým zásadným spôsobom meniť nebudú. Všetko z tohtoročného monopostu si tak môžu kontinuálne preniesť do roku 2020.

„Musíme sa sústrediť na súčasnosť, a čo môžeme urobiť teraz. Uvidíme, čo nám budúcnosť prinesie, ale v tomto momente je to o tom, aby sme sa koncentrovali na zvyšok sezóny. Budúcoročné auto je už iný príbeh, stále máme pred sebou v tomto roku množstvo pretekania. Musíme z toho vyťažiť maximum,“ povedal Stroll.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk