F1.sk F1.sk

Russell: Toto má všetky potrebné informácie v malíčku
zdroj: TASR/AP

Russell: Toto má všetky potrebné informácie v malíčku

Keď bol mladík George Russell lídrom šampionátu juniorskej Formuly 2, zvolil pri svojej snahe získať miesto v F1 zaujímavý spôsob. Prizval si zástupcov tímu Williams na vlastnú prezentáciu. Tú si George so svojimi pomocníkmi pripravil v PowerPointe, prostredníctvom ktorého ukázal, prečo je práve on pre nich tou najlepšou voľbou.

Mohol by podobnú taktiku zvoliť aj pri svojej snahe dostať sa do Mercedesu? Rodák z King’s Lynn bol na prelome júla a augusta spájaný s možnou, aj keď nepravdepodobnou budúcnosťou v tomto tíme. V roku 2020 ho po boku Lewisa Hamiltona neuvidíme, ale rok 2021 je stále otvorený. Nevieme, ako si v Mercedese bude o rok počínať jeden z dvojice Esteban Ocon – Valtteri Bottas. Russell tak rozhodne bude číhať na svoju šancu aj v budúcom roku, PowerPointom si už však pomáhať nebude.

„Nie, Toto Wolff má všetky potrebné informácie v malíčku,“ povedal Russell, ktorého cituje CRASH.net. „Poznám ľudí, ktorí robia tieto rozhodnutia roky, oni o mne vedia všetko. Takže naozaj nepotrebujú, aby som sa musel predať.“

„Oni skrátka urobia rozhodnutie, o ktorom si myslia, že je pre nich správne.“

Toto Wolff
už pred víkendom v Maďarsku ukončil všetky špekulácie o tom, kde bude Russell o rok pôsobiť. On, ani Mercedes nechcú riskovať, že ich klenot sa presunie do top tímu priskoro. Chcú tak predísť podobnému scenáru, aký v tejto sezóne postretol Pierra Gaslyho.

„Myslím, že jedna vec je na tom naozaj skvelá. Viem, že moja budúcnosť istá a môžem sa sústrediť už len na svoju prácu. Poznám skúsenosti pilotov z minulosti, kde o novom kontrakte vyjednávali v priebehu pretekárskeho víkendu. Ešte pred kvalifikáciou diskutovali o novej zmluve,“ povedal Russell.

„V Mercedese mám skvelý tím manažérov. Ich prácou je uľahčiť mi život čo najviac, aby som sa mohol sústrediť na svoju prácu,“ dodal.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk