F1.sk F1.sk

Ferrari si od Spa a Monzy sľubuje lepšie výsledky, Wolff súhlasí
zdroj: Ferrari

Ferrari si od Spa a Monzy sľubuje lepšie výsledky, Wolff súhlasí

Strata vyše jednej minúty na víťaza Veľkej ceny Maďarska nie je nič, s čím by sa Ferrari mohlo pochváliť. Na rade sú však vysokorýchlostné trate v Belgicku a Taliansku, kde veľké problémy Ferrari s priľnavosťou nebudú mať taký veľký vplyv na celkovú výkonnosť.

Scuderia sa môže oprieť o enormnú silu pohonnej jednotky, ktorá je v doterajšom priebehu sezóny možno jediným pozitívom tohtoročnej SF90. Ferrari bude potrebovať v Belgicku a Taliansku čo najviac bodov, pretože Red Bull s Alexandrom Albonom v zostave si po zvyšok sezóny vytýčil ambíciu dostať sa na druhé miesto v pohári konštruktérov. Súčasný 44-bodový náskok musí Ferrari na týchto podujatiach navýšiť.

„Spa a Monza sú okruhy, na ktorých je výkon dôležitejším faktorom, takže by sme tam mali byť úspešnejší, ale nič nie je isté,“ povedal boss Ferrari Mattia Binotto. „Situácia bude v porovnaní s Budapešťou odlišná. Pokúsime sa čo najlepšie pripraviť a v hľadáčiku máme prvé víťazstvo.“

Povzbudzujúce slová pridal v Maďarsku aj pilot tímu Sebastian Vettel. „Na papieri by Spa a Monza mali byť pre nás priaznivejšie. Ale potrebujeme to overiť.“

Ferrari od začiatku sezóny hľadá riešenia v snahe dodať autu viac prítlaku. SF90 však na prichádzajúce aktualizácie reaguje len veľmi pomaly. „Vieme, že naše auto má problémy v zákrutách, takže na takýchto okruhoch sa trápi. Radi by sme mali auto, ktoré bude rýchlejšie v zákrutách a skúšame všetko, čo môžeme. Aktuálne to však nestačí,“ povedal Vettel.

„Všetci vieme, všetci vidíme a všetci rozumieme, ale nie je ľahké prísť s nejakým zázračným kúzlom.“

Po maďarskom víkende adresoval podobné slová, ako Mattia Binotto aj šéf Mercedesu Toto Wolff. Ten bol v Budapešti opýtaný na minútový rozdiel medzi jeho tímom a Ferrari. Rakúšan však novinárom „sľúbil“, že v Belgicku s ním budú viesť úplne inú debatu.

„Táto trať im veľmi nesedí,“ povedal Wolff na margo Hungaroringu. „Majú veľmi silný motor a menej priľnavosti, a to je dôvod, prečo v Spa a Monze uvidíme veľmi silné Ferrari. Nepochybujem, že tam budeme spolu viesť úplne inú debatu, než tu.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk