F1.sk F1.sk

Jamamoto: Musíme sa Toro Rosso veľmi poďakovať za ich príspevok
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Jamamoto: Musíme sa Toro Rosso veľmi poďakovať za ich príspevok

Po neúspechu s McLarenom dostala Honda v roku 2018 šancu rehabilitovať sa s Toro Rosso. Japonskej automobilke sa s „béčkom“ Red Bullu darilo veľmi dobre. Až tak dobre, že po nej siahol aj hlavný tím. Tretie miesto Daniila Kvjata v Nemecku preto chutilo veľmi sladko ako pre Toro Rosso, tak pre Hondu.

„Daniilovo tretie miesto bolo veľkou vecou aj pre nás, pretože spolu s Toro Rosso sme strávili minulý rok vzájomným zlepšovaním, pričom samozrejme nechýbali ani problémy,“ povedal šéfmanažér Hondy Masaši Jamamoto pre Autosport. „Spolu s Toro Rosso sme vynaložili veľké úsilie v snahe sa zlepšiť.“

„Pre tento tím to bolo ešte len druhé pódium, od víťazstva Sebastiana Vettela v Monze.“

„Bol to teda silný moment a sme veľmi radi, že sme ho mohli dosiahnuť spoločne. Keď sme sa minulý rok dozvedeli, že budeme pracovať s Red Bullom, bavil som sa so šéfom tímu Franzom Tostom. Diskutovali sme sa o tom, že môžeme s Toro Rosso vyskúšať rôzne veci smerom k sezóne 2019 s Red Bullom,“ povedal Jamamoto.

„Musíme im poďakovať za ich príspevok a sme radi, že sme s nimi mohli byť na pódiu.“

Pre Hondu to bolo prvé dvojité pódium od roku 1992, kedy v Maďarsku stáli „na bedni“ bok po boku piloti McLarenu Ayrton Senna a Gerhard Berger. Ak by ste chceli vedieť, kedy stáli na pódiu aspoň dvaja piloti poháňaní motormi Honda, ale z rôznych tímov (ako teraz v Nemecku), tak to bolo v austrálskom Adelaide, v posledných pretekoch sezóny 1988. Ayrton Senna a Alain Prost tradične na prvých dvoch miestach a tretí Nelson Piquet z tímu Lotus. Napriek tomu nie je podľa Jamamota toto dvojité pódium tým naj zo sezóny 2019.

„Najväčším úspechom pre nás bolo víťazstvo v Rakúsku. Tento triumf znamenal pre Hondu skutočne veľa. Po týchto pretekoch manažujeme náš motor lepšie, než kedykoľvek predtým. Najlepšie na tom celom bolo, ako to dokázalo našich inžinierov namotivovať,“ povedal Jamamoto.

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk