F1.sk F1.sk

Symonds považuje Russella za budúceho majstra sveta
zdroj: Twitter/Williams

Symonds považuje Russella za budúceho majstra sveta

Boli to síce naozaj drobné špekulácie, ale aj tak sa George Russell tej otázke nevyhol. Mohol by sa mladý Brit predstaviť v Mercedese už v budúcej sezóne? Odpoveď bola rovnaká od neho i Tota Wolffa. Rodák z King’s Lynn si na svoju príležitosť ešte bude musieť počkať.

Prestup do Mercedesu označil sám Russell za „veľmi, veľmi nepravdepodobný“. Všetky špekulácie však rázne ukončil Toto Wolff, ktorý povedal, že líder šampionátu sa bude rozhodovať medzi Estebanom Oconom a Valtterim Bottasom. Nič to však nemení na tom, že George Russell vo svojej nováčikovskej sezóne skutočne zaujal. Je naozaj škoda, že Williams nemá v tejto sezóne k dispozícií konkurencieschopnejšie auto, aby sme o jeho schopnostiach získali lepší obraz.

Pat Symonds
, bývalý šéf Williamsu, dnes pracujúci pre technické oddelenie Formuly 1 dostal otázku, koho zo súčasných pilotov považuje za budúceho majstra sveta. A tento 66-ročný Brit neváhal.

„Dám vám na to absolútne excentrickú odpoveď,“ povedal Symonds. „Keď som sledoval Georgea Russella vlani vo Formule 2, bol som absolútne ohromený.“

„Videl som ho vo všetkých možných situáciách a okolnostiach, líder pretekov, stíhacia jazda, mokré podmienky, suché podmienky. Aj keď nešli veci podľa jeho predstáv, stále sa držal. Mal som pocit, že toto je ten chalan, ktorého musíte sledovať,“ povedal Symonds.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk