F1.sk F1.sk

Wolff: Včerajšie víťazstvo vám nevyhrá zajtrajšie preteky
zdroj: TASR/AP

Wolff: Včerajšie víťazstvo vám nevyhrá zajtrajšie preteky

Mercedes v tejto sezóne nevídaným spôsobom dominuje. Šéf tímu Toto Wolff vo svojom poslednom rozhovore pre oficiálny portál Formuly 1 zhodnotil jej doterajší priebeh.

Presne 438 bodov, prvé a druhé miesto v hodnotení jazdcov. Prekročilo dvanásť veľkých cien v doterajšom priebehu sezóny očakávania Tota Wolffa a Mercedesu? „Doterajší priebeh sezóny prevýšil naše očakávania, pretože začiatok predsezónnych testov sa niesol v znamení horšej výkonnosti. Postupne sme však autu začínali rozumieť lepšie a lepšie.“

„Nemali sme však najrýchlejšie auto. Ferrari malo fantastickú výkonnosť v Bahrajne, Leclercovo auto sa však rozbilo. V Baku boli tiež veľmi rýchli. A taktiež Vettelova obrovská šanca v Montreale, kde mohol vyhrať,“ povedal Wolff.

„Čísla tak pre nás v konečnom dôsledku mohli vyzerať oveľa horšie, preto v našom úsilí nepoľavujeme. Potrebujeme tlačiť na zlepšenie našej výkonnosti.“

Posledné dva dni testov sa už Mercedes, aspoň podľa slov Wolffa, dokázal priblížiť výkonnosti Scuderie. V tíme však od úvodu nijak nepanikárili. Preto prišla otázka, či za veľkým pokojom, ktorý v tíme vládne nestojí aj päť titulov majstra sveta v rade.

„Určite je to pasca, do ktorej môžete spadnúť. Musíte si však udržať pokoru. Včerajšie víťazstvo vám nevyhrá zajtrajšie preteky. Akonáhle náš víkend skončí, od pondelka analyzujeme dáta, snažíme sa niečo naučiť, uzavrieme predošlú kapitolu a začneme znovu od nuly. Toto je náš prístup v posledných piatich alebo šiestich rokoch,“ povedal Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk