F1.sk F1.sk

Binotto priznal chyby Ferrari: Takto pred rokom by som to urobil inak
zdroj: TASR/AP

Binotto priznal chyby Ferrari: Takto pred rokom by som to urobil inak

Ferrari vstúpilo do tejto sezóny s veľkými očakávaniami, ktoré sa však najmä vinou pneumatík rozpadli na prach. Scuderia zrejme podcenila význam novej špecifikácie zmesí Pirelli, čo tohtoročný typ SF90 poznačilo nedostatkom priľnavosti.

„Tieto pneumatiky si vyžadujú viac prítlaku, aby sa udržali zahriate a pracovali,“ povedal šéf Ferrari Mattia Binotto pre Autosport. „Takže áno, ak by som sa mal vrátiť o jeden rok späť, sústredil by som sa viac na prítlak, než sme to vtedy urobili, aj keby nás to stálo rýchlosť na rovinkách.“

„Môžeme to nazývať problém konceptu? Nie som si úplne istý, ale myslím, že sa všetko skoro vyjasní,“ povedal boss Ferrari.

V predsezónnych testoch v Barcelone to vyzeralo, že Ferrari sa na novú sezónu podarilo pripraviť lepšie, než Mercedesu. Časy i hlasy odborníkov hovorili v prospech partie z Maranella. Binotto si to však nemyslí, ku koncu testov vraj balík „strieborných“ ukázal svoju enormnú výkonnosť. Na druhú stranu ale priznal, že si súboj s obhajcami titulu predstavovali vyrovnanejší.

„Boli sme prekvapení našou slabou výkonnosťou na začiatku sezóny. Síce sme si nemysleli, že budeme vpredu, ale že aspoň budeme takí rýchli, ako oni. A to sa v Austrálii určite nestalo,“ povedal Binotto.

Potom v Španielsku Ferrari pochopilo odstrašujúcu silu balíka Mercedesu. Na mieste, kde sa Ferrari zdalo pred sezónou silné, odrazu strácalo vyše osem desatín.

„Keď sa pozriete na prvú polovicu sezóny, tak je celkom zvláštne, ako autá na niektorých typoch okruhu fungujú, a na iných nie. Pre všetkých je to tak troch zhora dole,“ povedal Binotto. „Zimné testovanie možno bolo prípadom, keď sme my výkonnostne prekvapili, alebo oni naopak zaostali za očakávaniami. Nech to bolo akokoľvek, prešlo to do tohtoročného: iná na situácia na každom okruhu, v inom čase, v odlišnom počasí, s odlišnými pneumatikami.“

„Premárnili sme niekoľko príležitostí, keď by ste sa dnes pozerali na výsledky s niekoľkými víťazstvami na našom konte, celkový obraz by bol úplne iný,“ uzavrel Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk