F1.sk F1.sk

Sainz si pochvaľuje pozitívnu náladu v McLarene
zdroj: TASR/AP

Sainz si pochvaľuje pozitívnu náladu v McLarene

Letná prestávka v F1 neslúži len na oddych, ale aj na zhodnotenie prvej polovice sezóny. Tímu McLaren sa v nej tentokrát darilo, vďaka čomu v ňom vládne dobrá nálada, ktorú si pochvaľujú obaja jazdci - Lando Norris i Carlos Sainz.

Anglický tím je s 82 bodmi na štvrtom mieste v pohári konštruktérov. Ak si odmyslíme „veľkú trojku“, je McLaren víťazom medzi tímami, ktoré bojujú v strede poľa. Časť tohto úspechu je ukrytá v monoposte s označením MCL34 a v nábore nových zamestnancov, ale veľké zásluhy sa pripisujú aj vzťahu medzi Sainzom a Norrisom, medzi ktorými panuje, podľa slov Španiela, dobrá nálada.

Nie je preto prekvapením, že sa McLaren rozhodol ponechať dvojicu aj pre sezónu 2020. „Podľa môjho názoru je vždy prospešné pre tím, ak v ňom vládne pozitívna atmosféra. Nemusíte sa však báť, na trati stále budeme bojovať,“ povedal Sainz pre F1.com.

Norris, ktorý má v polovici sezóny na konte 24 bodov, naznačil, že tímu pomohli aj personálne zmeny, keď sa šéfom McLarenu stal Andreas Seidl a technickým riaditeľom James Key

„Bol som tu aj minulý a predminulý rok, takže v porovnaní s ostatnými som v tomto tíme najdlhšie,“ žartoval Norris, ktorý v roku 2016 získal cenu McLaren BRDC. „Za posledné roky som bol pravdepodobne schopný vidieť do tímu viac, než ostatní a musím povedať, že sme oveľa pozitívnejší, ako to bolo v poslednom období,“ vysvetlil. 

Norris si je vedomý, že výsledky, ktoré tím ukazuje túto sezónu, nie sú len zásluhou jazdcov. „Nové tváre v tíme vždy obnovia odhodlanie všetkých,“ uzavrel Angličan.

Ak budú dobré vzťahy v tíme pokračovať, možno sa Sainz, alebo Norris, pripoja do klubu legendárnych absolventov, medzi ktorých patria napr. Lewis Hamilton, či dvojnásobný majster sveta Mika Häkkinen. Aj práve preto urobí McLaren maximum, aby sa ešte viac posunul smerom nahor a získal tak formu, s ktorou sa bude počítať aj v ďalšom období. 

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk