F1.sk F1.sk

Orlen naďalej stojí za Kubicom, Williamsová vyzdvihla poľských fanúšikov
zdroj: Pirelli Motorsport

Orlen naďalej stojí za Kubicom, Williamsová vyzdvihla poľských fanúšikov

Bol to pre Roberta Kubicu veľký comeback do sveta Formuly 1. Bez podpory poľskej spoločnosti PKN Orlen, ktorá pôsobí najmä v ropnom priemysle, by sa to však nikdy neuskutočnilo. Firma podľa niektorých zdrojov zaplatila Robertovi asi dvadsať miliónov eur (podľa niektorých poľských zdrojov to bolo sto miliónov zlotých) a mnohí v Poľsku pochybujú, že to boli dobre investované peniaze.

Prezident Orlenu Daniel Obajtek si to však nemyslí. Koniec koncov, firma v roku 2017 disponovala obratom cez dvadsať miliárd eur. Jej obchodné aktivity ďaleko presahujú hranice Poľska a byť partnerom jedného z najpopulárnejším športov na svete sa tak veľkej spoločnosti hodí. Jej meno je vďaka podpore Williamsu vo svete omnoho známejšie, čo je pre firmu expandujúcu na celosvetové trhy výhodné.

„Robert bojuje veľmi dobre,“ pochválil Kubicu prezident spoločnosti PKN Orlen Daniel Obajtek pre Poľský rozhlas. „Je Poliak a my ho chceme podporovať. Neraz počúvam otázky na margo výsledkov, tie však neprídu okamžite.“

Obajtek
tiež pripomenul ďalšiu dimenziu podporu Orlenu vo Formule 1. Povedal, že tento šport sledujú dve miliardy ľudí. V arabských krajinách alebo iných končinách je značka, ktorá pôsobí vo F1 zárukou kvality. Účasť v najvyššej motoristickej triede je pre poľskú spoločnosť veľmi výhodná, nakoľko sa prezentuje ako jeden z partnerov tak prestížneho športu.

Svojho pilota vyzdvihla aj jeho šéfka, Claire Williamsová. Len na maďarský Hungaroring prišli desiatky tisíc Poliakov, pre ktorých je Robert podobný hrdina, ako napríklad Peter Sagan na Slovensku. Poľské vlajky pritom vraj nie sú raritou na žiadnej veľkej cene kdekoľvek na svete.

„Vedela som, že Robert je v Poľsku populárny, ale netušila som, že až tak veľmi. Poľskí fanúšikovia ho podporujú na každých pretekoch, a je jedno, kde na svete sa nachádzame. Majú so sebou množstvo transparentov a fandia nám. Vzhľadom na našu situácie je to skvelé sledovať,“ povedala Claire Williamsová.

„Pilota ako je Robert potrebujeme, pretože má skvelé technické znalosti. Nie je to pre neho jednoduchá sezóna, ani on, ani George nie sú v tomto aute schopní ukázať celý svoj potenciál. Robert však pre nás robí všetko, čo sme od neho očakávali,“ povedala Williamsová.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk