F1.sk F1.sk

Ricciardo: Seb má dostatok talentu, aby v F1 zostal ešte niekoľko rokov
zdroj: TASR/AP

Ricciardo: Seb má dostatok talentu, aby v F1 zostal ešte niekoľko rokov

Na interný súboj medzi Sebastianom Vettelom a Charlesom Leclercom bol nejeden z nás zvedavý. Bude príchod mladého Monačana ďalšou ranou pre Nemcovu psychiku, alebo mu naopak dodá motiváciu navyše? Po dvanástich pretekoch môžeme povedať, že súboj zatiaľ vyznieva v prospech Vettela.

Rozhodne to však nie je taký diametrálny rozdiel, ako medzi Maxom Verstappenom a Pierre Gaslym. Sobotné jazdy sú medzi pilotmi Ferrari vzácne vyrovnané, hoci oboch v tejto sezóne kompromitovali problémy, ktoré nemohli ovplyvniť. Nedele však už hovoria v prospech Vettela, ten z interného súboja vzišiel víťazne osemkrát. To sa premietlo aj do bodového skóre, v ktorom má Nemec náskok 24 bodov.

Nejednému súboj Vettel – Leclerc pripomenul rok 2014, kedy do Red Bullu prišiel mladý Austrálčan Daniel Ricciardo, aby sa pokúsil zdolať obhajcu štyroch titulov. Vtedy Sebastian v internom súboji prehral.

„Je tam niekoľko podobností,“ prikývol na margo sezón 2014 a 2019 Daniel Ricciardo, ktorého cituje Motorsport Week. „Prišiel mladý chalan, aby pripravil tomu staršiemu krušné časy. To môžeme teraz vidieť s Charlesom. Asi by ste sa skôr mali spýtať Sebastiana, no ja tam rozhodne podobnosť vidím. Niečo také prináša trochu tlaku.“

„Ak je tomu skutočne tak, tak si myslím, že Seb je dostatočne silný, aby to prekonal. Je to na ňom.“

„Charles je však mladý a pravdepodobne sa bude stále zlepšovať, podľa mňa bude jazdiť vpredu dlhé roky. Uvidíme ako to Seb zvládne, a ako dlho tu medzi nami bude chcieť zostať. Ak si udrží svoje sústredenie a motiváciu, má dostatok talentu, aby sa tu udržal ešte niekoľko rokov. Je to však na ňom,“ uzavrel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk