F1.sk F1.sk

Pérez je prekvapeným pretekovým tempom Strolla
zdroj: TASR/AP

Pérez je prekvapeným pretekovým tempom Strolla

Mexický pilot v službách tímu Racing Point má v kvalifikačnom súboji s tímovým kolegom Lancom Strollom dominantnú bilanciu 12:0. Čo do počtu bodov je na tom však lepšie Kanaďan, s ktorým Pérez prehráva pomerom 13:18.

Syn vlastníka stajne Racing Point za to môže vďačiť najmä skorej zastávke počas pretekov v Nemecku, kde Stroll získal presne dve tretiny z celkového počtu bodov. Lance sa v tejto sezóne prebojoval z prvej časti kvalifikácie len raz, no napriek tomu dokázal skončiť na deviatom mieste v Austrálii (štartoval šestnásty), Azerbajdžane (štartoval trinásty) a Kanade (štartoval sedemnásty). O Strollovi je známe, že sa dokáže dobre orientovať na štarte a v prvom kole vie získať hneď niekoľko pozícií. Z jeho pretekového tempa je zaskočený aj Pérez.

„Odkedy prišiel som bol prekvapený jeho rytmom,“ povedal Pérez, ktorého cituje Motorsport Week. „Predtým som mal zakaždým pocit, že v tomto smere mám oproti svojim tímovým kolegom výhodu. Lance je prvý, s ktorým v tomto smere prehrávam.“

„Zlepšuje sa. Myslím, že odkedy sem prišiel, tak sa dokázal masívne zlepšiť. Ešte nám toho veľa predvedie,“ povedal Mexičan.

Aktuálne je Pérez v celkovom hodnotení až šestnásty a nebodoval už osem veľkých cien. Napriek tomu zostáva optimistom. „Rok som začal dobre. Z auta som dokázal dostať maximum. Celkovo si z tejto časti sezóny môžem odniesť množstvo pozitív. Očakávam veľmi silnú druhú polovicu.“

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk