F1.sk F1.sk

Steiner o Oconovi, Hülkenbergovi či Wehrleinovi
zdroj: Haas

Steiner o Oconovi, Hülkenbergovi či Wehrleinovi

Okolo tímu Haas sa šíria ohromné prestupové špekulácie ohľadne budúcoročnej jazdeckej zostavy. Podľa šéfa tímu Günthera Steinera je to dôkaz dobrej práce, ktorú odvádzajú. O americké zoskupenie vraj je na jazdeckom trhu záujem.

„V motoršporte neustále čelíte nepriazni osudu, no myslím, že ľudia vidia, ako tvrdo pracujeme aby sme našli riešenia,“ povedal Steiner. „Stále je o nás záujem, pretože ako tím nie sme slabí. Jazdci prichádzajú a diskutujú s nami. Sme celok, ktorý dokáže rásť aj keď si práve prechádza ťažkým obdobím.“

Šéf Haasu zároveň dodal, že americké zoskupenie nie je v pozícií, z ktorej dokáže veci rozhýbať sám. Stajňa musí počkať, kým sa figúrky na prestupovej šachovnici dajú do pohybu. Niečo na spôsob výmeny Valtteriho Bottasa za Estebana Ocona v Mercedese. S Haasom sú spájaní takmer všetci piloti, ktorí by mohli zmeniť dres, ako Ocon, Bottas či Hülkenberg.

„Ocon bol veľmi dobrý v posledných rokoch, odvádzal skvelú prácu,“ povedal Steiner. Jedným dychom však dodáva, že jeho tím rozhodne nemá záujem o ročnú spoluprácu, takže nejaké „hosťovanie“ z Mercedesu neprichádza do úvahy. „Spolupracovať s pilotom len jeden rok nie je veľmi produktívne. Budeme potrebovať viac, než len jeden rok. Nechceme byť žiadnym tréningovým ihriskom pre niekoho.“

V hre je aj nemecký pilot v službách Renaultu Nico Hülkenberg. Jeho vzťah s Renaultom je možno trochu narušený a šéf Cyril Abiteboul sa neubránil kritike na jeho adresu. Možno by francúzska automobilka radšej získala do svojich radov Francúza, napríklad Estebana Ocona alebo Pierra Gaslyho.

„Myslím, že má s Renaultom kontrakt, no nie som si úplne istý, čo sa tam deje,“ povedal Steiner na margo možného Hulkovho príchodu. „Ako som už povedal predtým, nie je to len o mne, ale aj Genem Haasovi. Nemôžeme si dovoliť všetkých pilotov, ktorí sú na trhu. Neviem síce, kto to povedal, ale ešte nikto nepodnikol žiadne kroky. Sú to len špekulácie.“

Do úvahy stále pripadajú napríklad piloti, ktorí vo Formule 1 pretekali, no kvôli nedostatku sedačiek ju museli opustiť. Takým je napríklad Pascal Wehrlein. Nemecký jazdec počas svojej dvojročnej anabázy v F1 rozhodne zaujal, naposledy však vo Formule 1 súťažil ešte v roku 2017. Je tak už dva roky mimo.

„Pascal bol mimo dva roky, a potom je náročné sa vrátiť. Ale chce sa vôbec vrátiť? Je to určite risk. Musíte sa opýtať jeho, či by do toho išiel. A takisto je to riziko pre tím. Ak ste mimo dva roky, je pre vás veľmi ťažké nájsť niekoho, kto to riziko podstúpi,“ povedal Steiner.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk