F1.sk F1.sk

Williamsová: Smer, ktorým sme sa vydali je správny
zdroj: TASR/AP

Williamsová: Smer, ktorým sme sa vydali je správny

Zázračný jeden bod. Taká je doterajšia bilancia legendárneho tímu Williams v sezóne 2019. Partia z Grove však počas celého roka pracovala na vylepšeniach, ktoré zdá sa predsa len posúvajú tohtoročný FW42 krôčik po krôčiku vpred.

Po dvanástich podujatiach sezóny to konečne začína vyzerať tak, že sa Williamsu darí doťahovať na zvyšok poľa. Veľmi významný bol balík vylepšení, ktoré tím priviezol do Nemecka. Po dvoch pretekoch však musíme ich skutočný význam hodnotiť striedmo, až čas ukáže ich efektivitu. No maďarský víkend bol pre zástupcov Williamsu dostatočným dôvodom na optimizmus. Minimálne sa vraj podarilo dostať do auta viac priľnavosti.

„Nasadili sme množstvo mechanických i ďalších vylepšení. To naozaj pomohlo auto zastabilizovať a dodať pilotom viac dôvery. Za týmito novými komponentmi stojí veľa práce,“ povedal zástupkyňa šéfa tímu Claire Williamsová pre Formula1.com.

„Na aerodynamickú výkonnosť sa taktiež potrebujeme zamerať, pretože to je oblasť, v ktorej sme na tom neboli dobre. Minulý rok sme zaviedli nový prístup a vedeli sme, že bude trvať nejaký čas, kým prinesie svoje ovocie.“

Skutočným prelomom však pre Williams neboli preteky v Nemecku, kde došlo k nasadeniu týchto vylepšení, ale podujatie na okruhu Silverstone. Tím tam nasadil novú špecifikáciu deflektorov, ktoré boli potvrdením správnosti nového prístupu.

„Ukázalo to, že smer, ktorým sa naše aerodynamické oddelenie vydalo je správny. Vykázali sme fantastickú koreláciu medzi traťou a aerodynamickým tunelom,“ povedala Williamsová.

„Cítime, že sme v oveľa lepšej pozícií, než predtým. Teraz je to o pokračovaní v našej ceste a dúfajme, že budeme naďalej môcť zmenšovať našu stratu na deviate miesto,“ povedala dcéra legendárneho sira Franka. „Bez väčších zmien pravidiel v roku 2020 sa všetko, čo na auto prinesieme, automaticky premietne aj do toho budúcoročného. Veci, na ktorých teraz pracujeme budú mať dopad aj na budúcu sezónu.“

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk