F1.sk F1.sk

Red Bull zrušil Gaslyho, okamžite ho nahradí Alex Albon
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bull zrušil Gaslyho, okamžite ho nahradí Alex Albon

Hoci sa Red Bull už týždne zastrájal, že sezónu istotne dokončí s jazdeckým zložením Max Verstappen a Pierre Gasly, realita je napokon iná. Red Bull dnes napoludnie oznámil, že do najbližšej veľkej ceny nastúpi po boku Maxa Verstappena Alex Albon.

Pierra Gaslyho čaká osud podobný Kvjatovmu. "Od Veľkej ceny Belgicka bude Red Bull Racing pretekať s novým jazdeckým zložením," píše sa vo vyhlásení tímu. "Alexander Albon bude povýšený do role jazdca Red Bullu Racing, kde bude pôsobiť po boku Maxa Verstappena, zatiaľ čo Pierre Gasly sa vráti do sesterského tímu Toro Rosso."

"Red Bull je vo výnimočnej pozícii, keď má pod zmluvou štyroch talentovaných jazdcov, ktorých môže striedať medzi hlavným tímom a Toro Rosso," pokračuje vedenie stajne. "Tím využije nasledujúcich deväť pretekov, aby zhodnotil Alexove výkony a rozhodol o tom, kto bude pretekať popri Maxovi v roku 2020."

"Na Alexa sa všetci v Red Bulle tešíme a vítame ho v tíme. Budeme ho podporovať v ďalšej fáze jeho kariéry," doplnil tím, ktorý tak dal šancu mladíkovi pred skúsenejším Daniilom Kvjatom. Či to nie je pre mladého Brita s thajskými koreňmi priskoro, sa dozvieme už o pár týždňov.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk