F1.sk F1.sk

Tost chce rovnakú jazdeckú dvojicu aj v roku 2020
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Tost chce rovnakú jazdeckú dvojicu aj v roku 2020

Letná prestávka sa obvykle nesie v znamení prestupov a špekulácií. Už dnes je zrejmé, že mnoho tímov udrží status quo. Jazdeckú dvojicu potvrdil McLaren, čoskoro by to mal urobiť Racing Point a tradične pred Monzou aj Ferrari. Rovnaký scenár môžeme očakávať aj v Toro Rosso.

Jazdecká dvojica Daniil Kvjat – Alexander Albon sa osvedčila. Ruský pilot skončil v Nemecku na pódiu a Albon si vo svojej nováčikovskej sezóne počína viac ako solídne. Ani sa nechce veriť, že britsko-thajský jazdec sedel vo Formule 1 prvýkrát až počas barcelonských predsezónnych testov.

Prestupové špekulácie sa ani jedného z tejto dvojice veľmi netýkajú, teda až na jednu výnimku. Pierre Gasly podáva v hlavnom tíme Red Bullu neuspokojivé výkony a najlogickejším ťahom je podľa mnohých siahnuť do „béčkového“ tímu. Ak by teda Kvjat alebo Albon Toro Rosso opustili, zamierili by jedine do hlavného tímu, inak takmer s istotou zotrvajú vo Faenze.

„Obaja ukázali fantastickú výkonnosť a kontinuita je jedným z hlavných pilierov úspechu tímu,“ povedal šéf Toro Rosso Franz Tost. „Obaja budú mať v budúcom roku ešte viac skúseností a ak bude auto dostatočne konkurencieschopné, tak by sme mohli ukázať viac takých pretekov, ako v Hockenheime.“

V Maďarsku ukázali piloti aj dávku vzájomného rešpektu, čo je pre chémiu vo vnútri tímu pozitívna správa. Albon s Kvjatom zviedli na Hungaroringu krásny súboj koleso na koleso, ktorý trval prakticky celý prvý sektor. Z víťazstva sa tešil ruský pilot, no po pretekoch sa smial jeho kolega, ktorý pre tím uchmatol cenný bod, kým Kvjat opúšťal Maďarsko naprázdno.

„Bolo úžasné sledovať to. Nechceli sme vydať z boxového múru žiadny príkaz, rozhodli sme sa nechať ich pretekať. To totiž ľudia chcú vidieť. Boli k sebe navzájom féroví,“ povedal na margo súboja Tost.

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk