F1.sk F1.sk

Liberty Media chce vo Formule 1 vysokopostavený americký tím
zdroj: TASR/AP

Liberty Media chce vo Formule 1 vysokopostavený americký tím

Liberty Media je americká spoločnosť vlastniaca Formulu 1. Ako taká si pred seba kladie vysoké ciele a súčasťou jej dlhodobej stratégie je taktiež zvýšiť popularitu tohto športu v Spojených štátoch, kde predsa len vládnu iné motoristické triedy.

Chase Carey - výkonný riaditeľ Formuly 1 - má veľké plány do budúcna. Ako sa zdá, chce zvýšiť celkový počet veľkých cien až niekam k číslu 25, USA by sa aj vďaka tomu mohla dočkať hneď dvoch podujatí. Ako najnovšie poodhalil, rád by videl na štartovom rošte aj viac tímov. Dokonca povedal, že potenciálnymi novými účastníkmi Liberty Media rokuje. Prilákať by ich mal najmä nový obchodný model Formuly 1 od roku 2021.

„Máme Haas, ktorý je americkým tímom, chceli by sme však pridať nejakú vysokopostavenú stajňu a tiež amerického pilota. To však pravdepodobne potrvá dlhšie,“ povedal Chase Carey, ktorého cituje RaceFans. „Prvým krokom môže byť ďalšie podujatie na americkej pôde, v meste ako Miami alebo Las Vegas.“

S podujatím na Floride sú však neustále problémy. Liberty chcelo, aby sa tam pretekalo už tento rok, no projekt je ešte stále len v počiatočnej fáze príprav. Momentálne k nemu máme veľmi ďaleko. Carey sa však vyjadril, že v tomto smere sa urobil dobrý pokrok.

„Budúci týždeň tam mám stretnutia s viacerými stranami, niektoré som absolvoval ešte minulý mesiac. Cítime, že sú to dôležité kroky na našej ceste,“ povedal Carey, pričom opäť zdôraznil, že americký trh zostáva jednou z priorít Formuly 1 do budúcna.

„O našich cieľoch využiť túto príležitosť sme na verejnosti otvorene hovorili. Naše televízne publikum sa tu v tomto roku opäť rozrástlo. V Amerike máme omnoho viac fanúšikov, než si ľudia myslia,“ uzavrel Carey

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk