F1.sk F1.sk

Formula 1 oficiálne zostáva v Mexiku! Na svete je trojročná zmluva
zdroj: TASR/AP

Formula 1 oficiálne zostáva v Mexiku! Na svete je trojročná zmluva

Zástupcovia Formuly 1 vo štvrtok s radosťou oznámili, že Veľká cena Mexika podpísala s Liberty Media novú trojročnú zmluvu. Fanúšikovia v tejto stredoamerickej krajine tak budú môcť svoje domáce podujatie navštevovať minimálne do roku 2022.

Po stredajšom oznámení, že medzi organizátormi podujatia a Liberty Media došlo k dohode, dnes strany oficiálne podpísali nový kontrakt. Dejiskom podujatia samozrejme zostáva Autódromo Hermanos Rodríguez, alebo ak chcete okruh bratov Rodríguezovcov. Mexiko je dejiskom veľkej ceny od roku 2015, od svojej premiéry prilákalo dokopy neuveriteľných 1,3 milióna fanúšikov.

Osud mexického podujatia bol dlho nejasný. Mexická vláda v priebehu tohto roka vyhlásila, že odmieta ďalej financovať Veľkú cenu Mexika z vlastných zdrojov, čo bola pre organizátorov obrovská rana. Peniaze teda museli Mexičania hľadať inde, a podarilo sa.

„Sme nadšení, že sme mohli obnoviť našu spoluprácu s Mexiko City, ktoré bude hostiť veľkú cenu minimálne do roku 2022. Toto podujatie je medzi fanúšikmi nesmierne populárne, nielen v Mexiku, ale aj na celom svete. Dokazuje to aj fakt, že promotéri získali cenu FIA za najlepšie podujatie sezóny vo všetkých štyroch rokoch, kedy bolo organizované,“ povedal CEO Formuly 1 Chase Carey.

Najnovšie z kategórie: Mexiko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk