F1.sk F1.sk

Mexiko zostáva v kalendári, oficiálne potvrdenie príde zajtra
zdroj: Pirelli Motorsport

Mexiko zostáva v kalendári, oficiálne potvrdenie príde zajtra

Veľká cena Mexika to mala so svojimi miestom v kalendári F1 poriadne nahnuté. Dlho to vyzeralo, že po tomto ročníku táto stredoamerická krajina o svoje podujatie príde, keďže sa mexická vláda rozhodla nepokračovať vo finančnej podpore.

Od začiatku leta k nám však prúdili stále optimistickejšie informácie, ktoré väčšinou adresoval pilot tímu Racing Point, Sergio Pérez. Ten pochopiteľne patril k najhlasnejším bojovníkom za udržanie cirkusu F1 na okruhu bratov Rodriguezovcov. Podujatie teraz cez svoj oficiálny účet na Twitteri potvrdilo, že Veľká cena Mexika bude pokračovať.

„Mexiko city #FIESTA pokračuje! Ďakujeme najlepším fanúšikom na svete. Zajtra zostaňte na sociálnych sieťach, aby ste sa dozvedeli ďalšie podrobnosti,“ stojí vo vyhlásení.

Nadšenie neskrývala ani Claudia Scheinbaumová, guvernérka mexického hlavného mesta. „Formula 1 zostáva v Mexiko city, zajtra tu bude prezident FIA, aby podpísal zmluvu. To sú pre mesto skvelé správy. Chcem tiež poďakovať skupine podnikateľov, ktorá to umožnila, pretože mesto nevyužíva žiadne verejné prostriedky.“

Znamená to teda, že vláda usporiadateľom nijako neustúpila a nepomohla organizátorom zaplatiť potrebné poplatky za organizáciu. A to napriek faktu, že podujatie užívalo ohromnú popularitu a pritiahlo davy.

Oficiálne oznámenie teda príde zajtra. Podľa niektorých zdrojov predĺžilo Mexiko svoj kontrakt o ďalšie tri roky. Z piatich súčasných podujatí, ktoré nemali kontrakt pre sezónu 2020 bol zatiaľ oficiálne potvrdený len Silverstone. Zajtra bude podpísaná zmluva s Mexikom. Zostáva teda Monza, Barcelona a Hockeneheim. Všetko nasvedčuje tomu, že o rok uvidíme 22 veľkých cien, pričom nové zmluvy podpíšu Taliansko a Španielsko. Veľká cena Nemecka pre budúci rok z kalendára vypadne.

Najnovšie z kategórie: Mexiko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk