F1.sk F1.sk

Brawnovi pripomenul Mick jeho otca: Meno Schumacher vo svete stále budí pozornosť
zdroj: TASR/AP

Brawnovi pripomenul Mick jeho otca: Meno Schumacher vo svete stále budí pozornosť

Po pretrápených prvých dvoch tretinách sezóny dokázal Mick Schumacher zo svojich ramien sňať aspoň trochu tlaku. Prirodzene, ako nositeľ slávneho mena budí veľkú pozornosť, čo v jeho veku nie je práve na osoh. Napriek tomu, že je v celkovom hodnotení „len“ jedenásty, novinári i fanúšikovia často zabúdajú zmieniť niekoľko zásadných faktorov.

Doterajšie Mickovo počínanie vo Formule 2 sa hodnotí ťažko. Napríklad vo Francúzsku ho o možnosť bodovať pripravila nepochopiteľná chyba jeho omnoho skúsenejšieho tímového kolegu Seana Gelaela, s ktorým mimochodom na body vyhráva rozdielom 45:11.

Mick v doterajších ôsmich podujatiach ukázal dobrú kvalifikačnú výkonnosť, ktorú ale často nedokázal pretaviť do pretekových výsledkov. Za zmienku ale rozhodne stojí niekoľko jeho pozoruhodných výsledkov. Napríklad zmŕtvychvstanie v Baku, kde po štarte z predposledného miesta skončil piaty. Obdobný kúsok predviedol veľmi vyspelou jazdou na Red Bull Ringu. A konečne v Maďarsku, kde preukázal, že dokáže aj pod veľkým tlakom ubrániť prvú pozíciu.

Prvé víťazstvo a prvé pódium vzbudili vo svete motoršportu veľkú pozornosť, veď predsa Mick je nositeľom veľkého mena. Nejednému fanúšikovi pripomenul jeho otca Michaela, výnimkou nebol ani Schumiho dlhoročný šéf Ross Brawn.

„Nebol som priamo na trati, ale aj tak to bol veľmi emotívny moment. Vidieť ho, ako zdvihol ruky k nebu, nemôžem sa tomu ubrániť, ale pripomenul mi jeho otca,“ povedal niekdajší Michaelov šéf a súčasný riaditeľ motoršportu F1. „Mick musel o víťazstvo bojovať, vyhnúť sa chybám, keďže naňho Nobuharu Macušita celý dobu tlačil.“

„Víťazstvo prišlo po dosť nešťastnej prvej časti roka, čo mu dodá tak potrebnú dôveru v samého seba a svoje schopnosti. Je uprostred pozornosti médií a ukázal, koľko záujmu meno Schumacher vo svete stále budí.“

„Mick sa potrebuje naďalej vyvíjať. Potrebuje nájsť svoje miesto v prostredí talentovaných mladíkov, ktoré je plné konkurencie. Nedeľné víťazstvo je však dôležitým momentom. Čaká ho ešte dlhá cesta, no postupuje správnym smerom,“ povedal Brawn.

Aktuálne je Mick v šampionáte na jedenástom mieste. Z nováčikov sú na tom lepšie len Číňan Küanju Žou a Francúz Anthoine Hubert. Schumi junior však vie, že sa potrebuje v tabuľke posunúť ešte o pár priečok vyššie. V doterajšom priebehu sezóny však nabral už pomerne veľkú stratu.

Je takmer isté, že o rok ho vo Formule 1 neuvidíme, kvôli nedostatku bodov na zisk superlicencie. Po sezóne totiž vyprší desať bodov, ktoré získal v roku 2016 vo Formule 4. Zostáva mu ich tak 30 za titul šampióna európskej Formuly 3. Aby tých desať bodov získal späť, musel by skončiť v tomto ročníku Formuly 2 na celkovom šiestom mieste, na ktoré však stráca 62 bodov.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk