F1.sk F1.sk

Brawn: Ferrari nutne potrebuje vyhrať
zdroj: TASR/AP

Brawn: Ferrari nutne potrebuje vyhrať

Pre Scuderiu Ferrari je to sezóna plná sklamania. Hoci bol tím niekoľkokrát k víťazstvu naozaj blízko, doteraz sa tímu nepodarilo preťať cieľovú pásku na prvom mieste. Po letnej prestávke však prídu dve podujatia, ktoré by mali tohtoročnému SF90 sedieť. Podľa Rossa Brawna je to najvyšší čas, aby Ferrari konečne uzurpovalo prvé víťazstvo v sezóne. Tím to potrebuje ako soľ.

V Maďarsku nebol červený tím ďaleko od toho, aby od lídrov pretekov dostal kolo, čo by bola skutočná blamáž. Morálka v tíme je zdá sa na bode mrazu. Zvrátiť to môže prvé víťazstvo, ktoré by Ferrari mohlo opäť naštartovať.

„Z charakteristiky trate nám bolo všetkým jasné, že tento okruh nebude Ferrari sedieť, no nie až do takej miery, ako sme videli,“ povedal Brawn na margo výkonu Scuderie na Hungaroringu. „Časy z posledného sektora hovoria za všetko. Auto bolo z hľadiska tempa ďaleko za Red Bullom a Mercedesom.“

„Letná prestávka prichádza v pravý čas, pretože som si plne vedomý toho, aký tlak môže byť na Ferrari vyvinutý, ak veci nejdú správnym smerom. Oddýchnuť si a dobiť batérie nie je na škodu.“

„Aerodynamické požiadavky okruhov v Spa a Monze môžu Vettela s Leclercom opäť vrátiť do boja, vzhľadom na aerodynamickú efektivitu oboch áut,“ povedal Brawn.

Mimochodom, bolo to práve v Spa, kedy sa Sebastian Vettel tešil z víťazstva naposledy. Písal sa vtedy 26. august 2018. Posledná výhra Ferrari sa datuje k Veľkej cene USA 21. októbra. Vzhľadom na charakteristiky okruhov v Spa a najmä v Monze, nemôže mať Ferrari iný cieľ, ako najvyšší stupienok na pódiu.

„Ferrari nutne potrebuje vyhrať, nie kvôli ambíciám v šampionáte, ale kvôli posilneniu morálky, aby dokázali, že naozaj môžu ašpirovať na titul,“ povedal Brawn.

Niekdajší boss Ferrari sa vo svojich vyjadreniach dotkol aj fantastickému maďarskému boju dvoch majstrov volantu, Lewisa Hamiltona a Maxa Verstappena. Podľa jeho názoru si vyhrať zaslúžil viac Mercedes, a to preto, že sa v tíme nebáli povolať svojho lídra druhýkrát do boxov.

„Zdalo sa to ako zvláštne rozhodnutie, povolať Hamiltona po druhýkrát do boxov, keď jeho pneumatiky vyzerali v dobrej kondícii. Ako sa však ukázalo, bol to majstrovský ťah. Mercedes si za voľbu tejto riskantnej stratégie zaslúži kredit. Mohli pritom čakať na vývoj pretekov, čo sa zdalo ako samozrejmá voľba,“ povedal Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk