F1.sk F1.sk

Räikkönen sa teší na letnú prestávku a čas strávený s rodinou
zdroj: TASR/AP

Räikkönen sa teší na letnú prestávku a čas strávený s rodinou

Kimi Räikkönen podal na Veľkej cene Maďarska ďalší zo svojich tradične dobrých výkonov, skončil siedmy a získal šesť majstrovských bodov. Celkovo ich má v sezóne už 31, jeho kolega Antonio Giovinazzi len jeden.

"Na neho sa jednoducho dá spoľahnúť," uviedol odborník Sky Sports Martin Brundle. "Z auta vždy dostane to, čo v ňom je. Kimi je garanciou bodov. To, čo predvádza v tomto veku, je úchvatné."

"Nuž, bolo to celkom dobré," prihlásil sa o slovo samotný Iceman, ktorý čoskoro oslávi štyridsiatku. "Auto sa správalo skvelo. V prvom kole som odviedol dobrú robotu a vyhol som sa problémom. Potom sme mali dokonca lepšiu rýchlosť ako McLaren, ale nedalo sa predbiehať."

"Počas zastávky v boxoch sme následne o jedno miesto prišli, ale jedno sme súčasne získali. Celkovo nemôžem byť sklamaný. Body beriem a ideme ďalej. Teším sa na to, že letnú prestávku strávim so svojou rodinou, ale teší ma to aj kvôli ľuďom z tímu, ktorí pracujú neuveriteľne tvrdo a zaslúžia si voľno," dodal Räikkönen.

Antonio Giovinazzi bol po pretekoch sklamaný. "V úvodnom kole som sa dostal do kontaktu, pretože v prvej zákrute ma dve autá stlačili," opisoval svoj pohľad na vec. "Okrem toho som mal problém s prvou sadou pneumatík, takže prvý stint sme mali výrazne kratší, ako sme plánovali."

"Prvá časť sezóny nebola ideálna, ale tešia ma naše zlepšenia. Bolo to ako na horskej dráhe, ale budem tvrdo pracovať na ďalšom zlepšovaní a napredovaní," zdôraznil Talian.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk