F1.sk F1.sk

Rosberg tuší, že Bottas v Mercedese skončil
zdroj: TASR/AP

Rosberg tuší, že Bottas v Mercedese skončil

Valtteri Bottas predviedol na Hungaroringu veľmi dobrú kvalifikáciu a zdalo sa, že bude môcť naplno predviesť svoje kvality, ktoré by mu zachránili strieborný kokpit. Avšak v pretekoch to už až také ružové nebolo a nakoniec skončil až ôsmy.

"Bottas muse po štarte bojovať koleso na koleso s dvoma najlepšími pilotmi, s Verstappenom a Hamiltonom," povedal majster sveta z roku 2016 Nico Rosberg vo svojom hodnotení pretekov. "Lewis ho v druhej zákrute zvonku jednoducho obišiel, čím ho kompletne zničil."

"Potom mal Bottas trochu smolu, keď mu pretekár Ferrari Charles Leclerc prekrižoval dráhu. Valtteri z toho vyšiel s poškodeným predným krídlom a tým pádom prišiel o šancu na dobrý výsledok."

"Osobne by som povedal, že toto je koniec jeho nádejí na kokpit v Mercedese," skonštatoval Rosberg. "Posledné dve podujatia boli pre neho boj. Podľa mojich informácií je tím otvorený tomu, aby do auta posadil Ocona. Nemyslím si, že by rozhodnutie už padlo, ale je na spadnutie. Myslím si, že tím je naklonený skôr k Oconovi, ako k Bottasovi. Ale uvidíme."

V prvých šiestich veľkých cenách získal Bottas 120 bodov, v ďalších šiestich už len 68. Aktuálne príliš nemá na to, aby bral body silným konkurentom a Mercedesu niečo také nemôže stačiť. Je však otázne, či by na to mal Ocon.

"Hamilton je na najlepšej ceste za svojim šiestym titulom, pretože Bottas akosi stratil orientáciu a Verstappen síce jazdí výnimočne, ale nemá auto na to, aby Hamiltona pravidelne trápil," poznamenal Rosberg.

"Mali by sme zhotoviť písomnú prosbu za to, aby do druhého Mercedesu posadili Fernanda Alonsa. Zavolajte ho z dôchodku a posaďte ho do Mercedesu vedľa Lewisa! To by nebolo len super, ale priam monumentálne," dodal Nico Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk