F1.sk F1.sk

Podľa Verstappena sme konečne videli, aký silný je Mercedes, keď ide naplno
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing

Podľa Verstappena sme konečne videli, aký silný je Mercedes, keď ide naplno

Max Verstappen patril medzi hlavných hrdinov Veľkej ceny Maďarska, ale úporný boj s Lewisom Hamiltonom napokon prehral. Robil čo sa dalo a fanúšikovia ho odmenili titulom Jazdec dňa, ale nestačilo to.

"Aspoň sme mohli vidieť, aký náskok majú v prípade, keď na to fakt potrebujú šliapnuť," povedal Verstappen. "Keď sa do toho Lewis potreboval pustiť, tak ste mohli vidieť, že ich auto je naďalej dominantné. To je všetko. V niektorých pretekoch pritom z ich pohľadu ani nie je nevyhnutné ísť naplno."

"Pochopiteľne, že napríklad v Rakúsku mali problémy s prehrievaním a nevedeli poriadne tlačiť. V Hockenheime boli ťažké podmienky, takže zasa nešli na limit auta. Ale dnes si myslím, že na to musel poriadne dupnúť a musel ísť naplno, pretože aj ja som tak šiel. Nuž a mohli sme vidieť, na čo ako tím reálne majú."

Verstappen to v druhej časti pretekov cítil a na jeho hlase bolo počuť, že voči Hamiltonovi si neverí. Stratu prvého miesta napokon ani nepovažoval za veľkú ranu: "Jednoducho sme neboli dosť rýchli."

"V určitom okamihu mi začali odchádzať pneumatiky. Snažil som sa vyrovnať Lewisovej rýchlosti na mediumkách a moju stratu držať niekde v sekundovej úrovni, ale bolo to takmer nemožné. Potom mi pneumatiky celkom odišli. Čakal som to a nebolo to teda veľké sklamanie. Bola to len normálna vec."

"Buďme realisti: dnes bol jednoducho jasne rýchlejší. Mal som o niečo väčší problém s gripom, takže na to vedel tlačiť," pokračoval Verstappen. "Keď bol napokon len na druhom mieste, mohol zariskovať a skúsiť to s dvoma zastávkami. V najhoršom prípade by ostal druhý, v tom lepšom prípade by ma predbehol. A tak sa aj stalo."

"V prvom stinte nemal veľkú šancu, v poslednom sektore sme totiž boli dobrí. S tvrdšími gumami začala svoju rolu zohrávať už aj premávka a párkrát na mňa zaútočil, pretože v posledných zákrutách som nemohol ísť normálnou stopou."

"Snažil som sa brániť tak dobre, ako som len mohol. Našťastie som sa udržal pred ním a viem, že musel manažovať brzdy i motor. Bolo však vidieť, že keď to dostal pod kontrolu, opäť ma rýchlo sťahoval. Ak by ostal na jedinej zastávke v boxoch, asi by som ho udržal za sebou. Keď však prešiel na mediumky, bolo mi jasné, že to bude veľmi ťažké," dodal Max Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk