F1.sk F1.sk

Hamilton vtipkoval: Alonso by mal zaujať Gaslyho miesto
zdroj: TASR/AP

Hamilton vtipkoval: Alonso by mal zaujať Gaslyho miesto

Po skončení Veľkej ceny Maďarska sa o slovo prihlásil aj Fernando Alonso, ktorý vyzdvihol súboj Lewisa Hamiltona s Maxom Verstappenom. Súčasne nezabudol takticky pripomenúť, že Ferrari stratilo viac ako minútu.

"Bravó Lewis Hamilton a Max Verstappen!" napísal Alonso na Twittri. "Ísť 70 kôl na maximum, tretieho zdolať o viac ako minútu a takmer jedno kolo, pričom piaty dostal kolo a pol. Obaja ste boli úchvatní. Ďakujem za predvedenú šou."

Tieto slová sa rozoberali aj na tlačovke, pričom oboch pretekárov potešili. "Je fakt úžasné, že nás takto podporil," uviedol Lewis Hamilton. "Neviem, koľko má Fernando rokov, ale vždy to bude skvelý jazdec. Ak by dostal dobré miesto, radi by sme ho privítali v boji..."

Vzápätí sa o slovo prihlásil Max Verstappen: "Je tak trochu škoda, že som nikdy nemal šancu bojovať s ním."

Hamilton už v tejto chvíli naznačil, že "bol by pre teba dobrým kolegom" a vraj si má o tom "pohovoriť s Christianom". Holanďan Alonsa vyzdvihol, že vždy bol k nemu "milý a dobrý", ale na ďalšie narážky príliš nereagoval.

"Tento šport potrebuje najlepších jazdcov v najlepších autách," zdôraznil Hamilton. "A existuje miesto, ktoré je dosť dobré na boj o víťazstvo. Aj on je dosť dobrý na to, aby vyhrával, takže by to nebolo zlé."

Lewis narážal na pozíciu Pierra Gaslyho, ktorý výkonnostne zaostáva. Maxovi to už došlo, ale skúšal to otočiť tak, akoby Hamilton narážal na pozíciu Valtteriho Bottasa a akoby mal Alonso nahradiť práve tohto Fína: "Možno by sa mohol porozprávať s Totom!"

"No Valtteri je skvelý, Valtteri už aj vyhrával! To ty si ten, pri kom je voľné miesto, povedal by som," skonštatoval Hamilton, aby Verstappen dodal: "To si povedal ty, nie ja!"

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk